بهترین جراح بینی اصفهان کیست ؟

حاصل شدن بهترین نتایج از جراحی بینی که با دو هدف درمانی و زیبایی صورت می گیرد تا حد بسیار زیادی در گرو انتخاب یک جراح بینی خوب است؛ از همین رو مهم ترین کاری که باید پیش از جراحی بینی انجام دهید انتخاب بهترین جراح بینی اصفهان یا هر شهری است که در آن سکونت داشته و قصد جراحی بینی در آن شهر را دارید.

هدف اکثر قریب به اتفاق افراد از انجام جراحی بینی ، برطرف کردن مشکلات بینی ، ایجاد تعادل در اجزای صورت و به طور کلی دستیابی به ظاهری زیباتر می باشد. هرچند در این میان هستند افرادی که با اهداف درمانی و رفع مشکلاتی که عملکرد طبیعی بینی شان را با مشکل مواجه کرده اند ( همچون انحراف و پولیپ بینی ) نسبت به انجام این عمل جراحی اقدام می نمایند.

 

 

مشکلات قابل رفع با جراحی زیبایی بینی

از جمله مشکلات قابل رفع با جراحی زیبایی بینی که در اصطلاح از آن با نام رینوپلاستی یاد می شود عبارتنداز:

 • کج بودن ظاهر بینی و مایل بودن آن به یک سمت
 • بیش از اندازه کوچک یا بزرگ بودن بینی
 • پهن بودن تیغه بینی
 • قوزدار بودن بینی
 • بزرگ، کوچک یا غیرقرینه بودن حفره های بینی
 • پایین بودن نوک یا به اصطلاح عقابی بودن بینی
 • بیش از اندازه سربالا بودن بینی یا به اصطلاح خوکی بودن بینی و غیره.

ویژگی های بهترین جراح بینی چیست؟

افراد زمانی بهترین عملکرد را در انتخاب جراح بینی شان خواهند داشت که از ویژگی های یک جراح بینی خوب مطلع باشند. از همین رو ما به تعدادی از مهم ترین این ویژگی ها در ذیل اشاره نموده ایم:

 1. داشتن وجدان کاری بالا : برخورداری از وجدان کاری بالا موجب می شود که جراح فقط به منافع مالی خودش فکر نکرده و رینوپلاستی را تنها در صورتی انجام دهد که مطمئن باشد با نتایج رضایت بخش برای بیمار همراه بوده، ریسک، خطرات و عوارض جبران ناپدیری برای او به دنبال نخواهد داشت.
 2. صرف زمان کافی : طی جلسه مشاوره قبل از جراحی بینی زمان کافی را به منظور اطلاع از توقعات بیمار از این جراحی زیبایی و اطمینان از سلامت جسمی و روحی بیمار صرف نموده و مراقبت هایی که بیمار باید قبل و بعد از جراحی بینی رعایت نماید را به او شرح می دهد.
 3. داشتن برخورد خوب با مراجعان
 4. صبور و با حوصله بودن
 5. برخورداری از قدرت تصور بالا
 6. آشنایی کامل با اصول ریاضی و زیبایی شناسی
 7. مسئولیت پذیر بودن
 8. داشتن کارنامه کاری موفق
 9. برخورداری از مهارت و تجربه زیاد و غیره.

 

 

قبل از جراحی بینی چه کنیم؟

برای اینکه جراحی بینی به بهترین نحو ممکن صورت بگیرد لازم است تا مراحلی که در ذیل آورده ایم را پیش از آن قدم به قدم و با دقت رعایت کرده و انجام دهید.

مطمئن شوید که شرایط جراحی بینی را دارید:

بهترین و مناسب ترین افراد برای انجام این جراحی زیبایی کسانی هستند که:

بینی شان واقعاً ایراد داشته باشد:

بینی برخی از افراد فاقد هرگونه ایراد و نقص می باشد با این حال اصرار به جراحی بینی خود دارند این افراد معمولاً به اختلال وسواس مبتلا بوده و حتی در صورت جراحی نیز از فرم بینی جدید خود ایراد خواهند گرفت.

یادتان باشد که این خود شما هستید که باید برای انجام جراحی بینی تصمیم بگیرید بنابراین اگر از بینی تان رضایت دارید و تنها تحت تاثیر نظر دیگران تصمیم به جراحی بینی گرفته اید توصیه ما به شما این است که دست نگه داشته و بیشتر تامل کنید.

از نظر جسمی سلامت باشند:

یکی از شرایط لازم برای انجام این جراحی زیبایی این است که فرد از نظر جسمی در شرایط مطلوبی به سر برده و به بیماری های مزمن همچون لوپوس مبتلا نباشد.

از همین رو پزشک در جلسه مشاوره ای که پیش از جراحی با بیمار ترتیب خواهد داد از او در رابطه با بیماری هایی که قبلاً به آن ها مبتلا بوده یا هم اکنون به آن ها ابتلا دارد، حساسیت های دارویی و غذایی که دارد و همچنین داروهایی که مصرف کرده و می کند سوال می پرسد که باید به آن ها پاسخ صادقانه ای بدهد.

در غیر اینصورت ممکن است طی روند جراحی دچار مشکل شده یا پس از آن با عوارضی جدی مواجه شود.

 

 

باردار نباشد:

چه بخواهیم چه نخواهیم باید قبول کنیم که مواد بیهوشی ممکن است با خطرات جدی برای جنین و نوزاد همراه باشد. به همین دلیل دکتر علیرضا مومنی ، جراح بینی اصفهان به بیماران باردار خود توصیه می کنند که برای محافظت از سلامت فرزند خود نه تنها عمل جراحی بینی ، بلکه هر جراحی غیر اورژانسی دیگر را به بعد از این دوران موکول نمایند.

افرادی که به مصرف الکل و دخانیات اعتیاد ندارند:

اکسیژن خون با مصرف دخانیات و الکل کاهش یافته و میزان تورم و کبودی با مصرف این مواد تشدید می شود. از همین رو پزشکان به بیماران خود توصیه می کنند که به مدت حداقل 2 ماه قبل و بعد از جراحی از مصرف این مواد اجتناب نمایند.

افرادی که توانایی پرداخت هزینه جراحی را دارند:

بیمه هزینه جراحی بینی که شامل دستمزد جراح، هزینه بیمارستان، داروها و آزمایشات می باشد را تقبل نمی کند. از همین رو فرد باید توانایی پرداخت هزینه آن را داشته باشد.

بهترین جراح بینی را انتخاب کنید:

در فوق در رابطه با این مورد توضیحات جامعی را خدمت تان ارائه کرده ایم.

نکات مراقبتی قبل از جراحی را رعایت نمایید:

برای آگاهی از این نکات می توانید به مقاله اقدامات قبل از جراحی بینی که در سایت دکتر علیرضا مومنی ، بهترین جراح بینی اصفهان قرار دارد مراجعه کنید.