همه چیز درباره تزریق چربی صورت

در طی فرایند طبیعی افزایش سن ، شاهد کاهش کلاژن و الاستین پوست و همچنین کاهش حجم چربی صورت خواهیم بود که منجر به بروز چروک های پوستی می گردد ؛ تزریق چربی صورت ، یکی از بهترین روش های جوانسازی بوده که با خاصیت پرکنندگی علاوه بر رفع چروک های ایجاد شده ، افزایش حجم نواحی مورد نظر را نیز به همراه دارد.

تزریق چربی صورت

چگونگی انجام تزریق چربی

تزريق چربي نسبت به سایر پرکننده های تزریقی ، روشی گسترده تر می باشد ؛ چرا که ، در ابتدا تکنیک لیپوساکشن یا روش های مشابه به آن ، جهت استخراج چربی انجام شده و پس از آن چربی ، بعد از آماده سازی به ناحیه مورد نظر تزریق می گردد.

در واقع ؛ تزریق چربی در طی سه مرحله ، انجام می گیرد :

  1. مرحله اول : در ابتدا ، چربی مورد نیاز جهت تزریق از نواحی ؛ مانند شکم ، باسن و غیره تحت تکنیک لیپوساکشن یا سایر تکنیک های مشابه به آن ، استخراج می شود.
  2. مرحله دوم : سپس ؛ از طریق دستگاهی به نام سانتریفیوژ ، به رفع ناخالصی های چربی استخراج شده ، پرداخته می شود.
  3. مرحله سوم : و در نهایت ؛ چربی خالص ، تحت بی حسی موضعی به ناحیه مورد نظر تزریق می گردد.

عوارض تزریق چربی صورت چیست ؟

از مهم ترین و پرتکرارترین سوالات افراد در رابطه با تزریق چربی ، باید به پرسش ذیل اشاره کنیم :

آیا تزریق چربی عوارض جانبی دارد ؟

در پاسخ به این پرسش ؛ باید ذکر کرد که تزریق چربی ، یکی از ایمن ترین روش های جوانسازی پوست است ؛ چرا که ، چربی تزریقی از بدن خود بیمار تهیه می گردد ؛ بنابراین ، دیگر احتمال بروز حساسیت نسبت به آن وجود ندارد.

البته شایان ذکر است که تزریق چربی ، باید توسط پزشک ماهر و باتجربه به شکل اصولی و تخصصی انجام گیرد ؛ در غیر این صورت ، احتمال بروز خطراتی ؛ از جمله عدم دریافت نتایج مطلوب ، عفونت ، درد شدید و از این قبیل موارد وجود خواهد داشت.

تزریق چربی به صورت چقدر ماندگاری دارد ؟

مدت زمان ماندگاری تزریق چربی ، از مهم ترین مواردی است که در ذیل به بررسی آن پرداخته ایم :

ماندگاری تزریق چربی در هر فرد ، با توجه به پارامترهای بسیار گوناگون متغیر می باشد ؛ به همین علت ، نمی توان مدت زمان مشخصی برای آن تعیین کرد ؛ اما لازم به ذکر است که نتایج به دست آمده از تزریق چربی ، ماندگاری بالایی دارند و در نهایت ؛ با گذشت زمان و به تدریج ، چربی تزریق شده جذب بدن می گردد.

هزینه تزريق چربي صورت چقدر است ؟

هزینه تزریق چربی در هر فرد با توجه به پارامترهای بسیار متفاوت می باشد ؛ به همین علت ، به کسانی که تمایل به انجام تزریق چربی دارند ، توصیه می شود جهت اطلاع از هزینه آن ، به پزشک مراجعه کرده و تحت معاینه قرار گیرند.