عمل جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی طبیعی : جراحی زیبایی بینی که در اصطلاح از آن با نام رینوپلاستی یاد می شود یکی از پرطرفدارترین انواع جراحی های زیبایی صورت در میان مردم سراسر جهان می باشد.

بینی نه تنها تاثیر زیادی بر زیبایی کل چهره داشته بلکه بر زیبایی تک تک اجزای چهره به خصوص چشم ها و گونه ها نیز موثر می باشد.

ممکن است شما نیز جزو افرادی باشید که بارها از اطرافیان خود شنیده اید بینی تان دارای ایراد است یا هنگام قرارگیری در مقابل آینه احساس کنید بینی تان دارای ایرادات ظاهری بوده و این امر زیبایی و اعتماد به نفستان را تحت تاثیر قرار داده باشد. از طرفی به دلیل ترس از ایجاد تغییرات غیرطبیعی همچون سربالا شدن بیش از حد بینی تمایلی به جراحی آن نداشته باشید.

باید بگوییم جای هیچگونه نگرانی وجود ندارد زیرا شما با انتخاب یک جراح بینی خوب و جراحی بینی به فرم طبیعی می توانید ایرادات بینی تان را به طبیعی ترین شکل ممکن برطرف نمایید.

 

جراحی بینی طبیعی

 

ویژگی های جراحـی بینی طبیعی چیست؟

بینی افراد را بعد از جراحی می توان به دو فرم طبیعی و فانتزی شکل داد. ویژگی بینی های طبیعی عبارتنداز:

 • هیچگونه قوسی در این فرم بر روی پل بینی ایجاد نمی شود.
 • سایز بینی و سوراخ های آن خیلی کوچک نمی گردد.
 • بینی خیلی سربالا نمی شود.
 • زاویه ای که بعد از جراحی بینی طبیعی بین لب بالا و نوک بینی آقایان ایجاد می شود بین 90 تا 95 و برای خانم ها نهایتاً تا 105 درجه می باشد.

توصیه دکتر علیرضا مومنی ، جراح بینی اصفهان به افراد این است که تا حد ممکن از جراحی بینی فانتزی خودداری نموده و بینی شان را به فرم طبیعی جراحی نمایند. زیرا در جراحی بینی به فرم طبیعی ، اندازه بینی و سایز سوراخ های آن خیلی کوچک نشده و در نتیجه امکان بروز مشکلاتی همچون مشکلات تنفسی بسیار نادر خواهد بود؛ آنچه که از بیشترین اهمیت در جراحی بینی برخوردار می باشد عدم بروز مشکل در سیستم تنفسی و حفظ سلامت فرد می باشد.

کاندیدای مناسب جراحـی بینی طبیعی چه کسانی هستند ؟

به طور کلی افرادی که از نظر روحی و جسمی سالم بوده، در دوران بارداری و شیردهی قرار ندارند، به مواد مخدر اعتیاد نداشته و از نتیجه جراحی توقعات معقول و منطقی داشته و از هزینه های لازم برای جراحی بینی برخوردار هستند می توانند برای انجام این جراحی زیبایی اقدام کنند.

نکته قابل توجه در رابطه با این فرم از بینی این است که برخلاف جراحی بینی فانتزی که با چهره آقایان و به طور کلی صورت های درشت تناسب ندارد هم برای آقایان و هم برای خانم ها مناسب بوده و آن را می توان بر روی هر دو نوع بینی استخوانی و گوشتی انجام داد. این در حالی است که جراحی بینی فانتزی برای بینی های گوشتی امکان پذیر نیست.

 

 

بهترین جراح بینی

اگر قصد جراحی بینی خود را دارید، به یک جراح دارای صلاحیت بسیار زیاد برای انجام این روند نیاز دارید. جراحان پلاستیک و متخصصین گوش و حلق و بینی اغلب رینوپلاستی را انجام داده و در این زمینه صاحب تخصص هستند.

فاکتورهایی که یک جراح بینی را به عنوان یک جراح بینی خوب معرفی می کند، شامل موارد زیر می باشد:

 • دارای بورد تخصصی بوده و در زمینه جراحی بینی دارای تخصص باشد. متخصصین حلق و گوش و بینی (ENT) برای انجام رینوپلاستی دوره دیده اند.
 • دارای تجربه درمان بیماران دارای مشکلات خاص باشد.
 • در بیمارستان یا مرکز جراحی که در خصوص ارائه نتایج جراحی و ایمنی بیمار از شهرت بالایی برخوردار است، کار کرده باشد.
 • در صورتی که شما رینوپلاستی را بنا به دلایل پزشکی و درمانی انجام می دهید، بتواند بیمه شما را بپذیرد.
 • شما در زمان صحبت کردن با او احساس راحتی کنید و او به طور کامل به سوالات شما پاسخ دهد.
 • یک جراح بینی خوب توجه هنری ویژه ای به حفظ مشخصه های اصلی جذاب داشته و این فاکتور را به عنوان یک مولفه کلیدی در انجام کلیه جراحی های خود، مد نظر قرار می دهد.
دیگر ویژگی های یک جراح بینی خوب عبارتنداز:
 • علاقمندی وافر و شور و هیجان در اجرای بدون عیب و نقص جراحی، رمز دستیابی به یک نتیجه طبیعی در جراحی می باشد.
 • بینی مرکز صورت انسان است و هر تغییری در آن باید با بیشترین ظرافت و هنرمندی انجام شود.
 • یک رینوپلاستی موفق، یک پیوند بین صورت و بینی محسوب می شود، بنابراین صورت در لنز دوربین و در چشم افراد، به عنوان جذاب ترین مولفه شناخته می شود.
 • طبیعی نگه داشتن بینی، بدون ظاهری زننده، شیب زیاد در پل بینی یا سربالا بودن بینی، از اصولی است که یک جراح بینی خوب در کار ماهرانه خود مورد توجه زیاد قرار می دهد.

بیشتر بیماران، بینی خود را دوست دارند و تنها به دنبال ایجاد بهبود ظریف در هر آنچه که باعث بهم زدن هارمونی بین این عضو با بقیه بخش های صورت شده است می باشند. بیشتر بیماران از نمای جلوی بینی خود راضی هستند، ولی به نظر آن ها، بینی شان از نمای نیمرخ، دارای قوز و برآمدگی های اضافی می باشد که زیبایی بینی را برهم می زند.

 • حفظ ویژگی های نوک بینی زیبا و تحمیل نکردن تغییرات جراحی، از اهمیت فوق العاده ای در یک جراحی خوب برخوردار است.
 • انجام جراحی بدون بر جای ماندن اسکار نیز یکی از مشخصه هایی است که به یک جراح بینی خوب اختصاص دارد.