عمل جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی که برخی از افراد از آن با نام جراحی بینی عروسکی یاد می کنند یکی از فرم های بینی می باشد که از طرفداران بسیار زیادی در جهان برخوردار بوده و در میان خانم ها محبوب تر از آقایان می باشد.

بینی بیشتر از سایر اجزای موجود در صورت جلب توجه می کند و این به دلیل قرار گیری آن در مرکز صورت و همچنین برجستگی اش می باشد. این عضو همچنین تاثیر زیادی بر زیبایی دیگر اجزای موجود در چهره دارد. از همین رو حفظ تناسب و هماهنگی میان بینی و سایر اعضای صورت موضوعی است که باید حین جراحی و به ویژه جراحی بینی فانتزی بسیار مورد توجه قرار بگیرد.

 

جراحی بینی فانتزی

 

ویژگی های بینی فانتزی چیست؟

در ذیل به ویژگی هایی که بینی های فانتزی داشته و آن ها را از بینی های طبیعی متمایز می نمایند اشاره کرده ایم. این ویژگی ها عبارتنداز:

  • سربالا بودن نوک بینی
  • وجود زاویه بیشتر از 105 درجه میان لب بالا و نوک بینی
  • وجود قوس بر روی ناحیه پل بینی
  • کوچک بودن زیاد سایز بینی

 

 

کاندیدای مناسب جراحی بینی فانتزی چه کسانی هستند؟

اشخاصی که خواهان جراحی بینی به فرم فانتزی هستند باید علاوه بر داشتن شرایط عمومی جراحی شامل برخورداری از هزینه های جراحی، سالم بودن از نظر فیزیکی و جسمی، باردار و شیرده نبودن، داشتن توقعات منطقی از نتیجه جراحی و غیره، شرایط ذیل را نیز داشته باشند:

  • داشتن بینی استخوانی : بینی ها به طور کلی به دو نوع گوشتی و استخوانی تقسیم می شوند که این تقسیم بندی به دلیل تفاوت در ویژگی های ساختاری بینی ها می باشد.

بینی های گوشتی را به دلیل ویژگی های ساختاری شان نمی توان به فرم فانتزی جراحی کرد؛ استخوان و غضروف های بینی های گوشتی استحکام بالایی نداشته و همین امر موجب می شود تا نتوان تغییرات زیادی همچون قوس زیاد را بر روی پل بینی ایجاد کرد. البته باید بگوییم حتی اگر امکان ایجاد این تغییرات در ساختمان بینی نیز وجود داشته باشد پوست ضخیم بینی های گوشتی اجازه نمایان شدن این تغییرات را نخواهد داد.

  • زن بودن : سایز بینی های فانتزی کوچک است و همین امر موجب می شود تا با صورت بینی آقایان که معمولاً استخوانی و درشت بوده و دارای اجزای بزرگ است تناسب نداشته باشد.
  • وجود فاصله کم میان بینی و لب : یکی از مواردی که زیبایی صورت را تحت تاثیر قرار می دهد زیاد بودن فاصله میان بینی و لب است. به همین دلیل افرادی که فاصله لب و بینی شان به طور مادرزادی زیاد می باشد بهتر است از جراحی بینی فانتزی که نوک سربالای آن موجب بیشتر شدن این فاصله می شود خودداری کنند.