همه چیز در مورد جراحی بینی :

جراحی بینی : تمایل به زیبایی و همچنین زیباتر شدن ، به طور ذاتی در تمامی افراد وجود دارد و آن ها ، همواره به دنبال روش های متفاوت ، جهت افزایش زیبایی هستند ؛ با پیشرفت علم در عرصه پزشکی ، امکان ایجاد تغییر در چهره تحت جراحی های زیبایی متفاوت ، رخ داده است که در میان آن ها ، عمل زیبایی بینی بیش از سایر جراحی های زیبایی ، مورد استقبال افراد قرار گرفته است ؛ به طوری که روزانه ، بر تعداد متقاضیان آن افزوده می شود.

 

جراحی بینی

 

عمل زیبایی بینی که در اصطلاح پزشکی ، تحت عنوان رینوپلاستی شناخته می شود ؛ با هدف ، بهبود فرم ظاهری بینی همراه با حفظ عملکرد طبیعی بینی ، انجام می گیرد.

بینی ، یکی از حیاتی ترین اندام های بدن می باشد ؛ چرا که نقش موثری در تنفس و بویایی دارد و از آنجایی که در مرکز صورت ، واقع شده ؛ کوچک ترین ایراد در فرم ظاهری آن ، زیبایی کل چهره را تحت تاثیر قرار می دهد.

از این رو ، باید توسط بهترین جراح بینی ، انجام گیرد.

مهم ترین مزیت عمل بینی ، بهبود فرم ظاهری بینی و افزایش هماهنگی و تناسب میان اعضا صورت است ؛ بدین ترتیب ، بر زیبایی چهره افزوده می شود.

 

 

نحوه عمل بینی

عمل بینی ، تحت بیهوشی عمومی انجام می گیرد و جراح بینی ، پس از ایجاد برش های مورد نیاز و دسترسی به استخوان و غضروف بینی ، اقدام به اعمال تغییرات مورد نیاز می کند.

به منظور انجام عمل بینی ، دو تکنیک وجود دارد ؛ که تحت عناوین عمل بینی باز و بسته ، شناخته می شوند ؛ تنها تفاوت میان این دو تکنیک ، در ناحیه ایجاد برش می باشد.

برش های مورد نیاز در جراحی بینی به روش باز ، در ناحیه کلوملا ( ناحیه میانی حفره های بینی ) و برش های مورد نیاز در روش بسته ، داخلی بوده و درون حفره های بینی ایجاد می گردند.

مدت زمان جراحی بینی

مدت زمان مورد نیاز به منظور انجام عمل بینی ، با توجه به میزان مشکلات و ناهنجاری های موجود در هر فرد متفاوت می باشد.

در حالت کلی ، عمل بینی بین 1 الی 3 ساعت به طول می انجامد.

 

 

دوران نقاهت عمل بینی

مدت زمان مورد نیاز به منظور بهبودی پس از عمل بینی ، با توجه به تکنیک های نوین و استاندارد در عمل بینی ، به 7 الی 10 روز کاهش پیدا کرده است و افراد ، پس از اتمام آن می توانند به سرکار بازگشته و به انجام امور شخصی خود بپردازند.

عوارض جراحی بینی

عمل بینی ، روشی ایمن به منظور تغییر فرم ظاهری بینی است که در صورت رعایت دو نکته ، هیچ گونه خطری را در پی ندارد ؛ این دو نکته عبارت اند از :

  • انتخاب بهترین جراح بینی
  • رعایت نکات و مراقبت های قبل و بعد از جراحی بینی

در صورت عدم دقت و سهل انگاری در ارتباط با دو نکته فوق ، امکان بروز عوارض ناشی از جراحی بینی ؛ از جمله عفونت ، بی حسی ، درد شدید ، غیرقرینگی حفره های بینی ، خونریزی ، مشکلات تنفسی ، کاهش حس بویایی و از این قبیل موارد افزایش می یابد ؛ بنابراین ، به هیچ عنوان در رعایت نکاتی که در فوق به آن ها اشاره شده است ، سهل انگاری نکنید.

 

 

هزینه عمل بینی

هزینه جراحی بینی در هر فرد ، با توجه به پارامترهای بسیار متغیر می باشد ؛ از این رو ، به کسانی که تصمیم به انجام عمل بینی ، گرفته اند ؛ توصیه به مراجعه نزد جراح بینی و قرارگیری تحت معاینه می گردد.

آیا بیمه هزینه جراحی بینی را پرداخت می کند ؟

بیمه ، تنها در صورتی که جراحی بینی ، جنبه درمانی داشته باشد ؛ هزینه آن را متقبل می شود ؛ لازم به ذکر است ، بیمه هزینه هیچ کدام از جراحی های زیبایی را پرداخت نمی کند.