همه چیز در مورد عمل جراحی زیبایی پلک

جراحی زیبایی پلک : از نظر علم زیبایی شناسی ، چشم ها یکی از مهم ترین اعضا صورت می باشند ؛ چرا که ، آن ها نشان دهنده حالات درونی افراد هستند ؛ اما متاسفانه چشم ها ، نسبت به سایر اعضا صورت زودتر در معرض پیری قرار گرفته و شادابی خود را از دست می دهند ؛ به همین علت است که عمل زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی ، در میان مردم محبوبیت پیدا کرده و روز به روز به متقاضیان آن افزوده می شود.

 

جراحی زیبایی پلک

چگونگی انجام عمل زیبایی پلک

پزشک ، در حین انجام عمل پلک بر روی رفع پوست و کیسه های چربی مضاعف پلک ها تمرکز می کند ؛ تا بدین طریق ، جوانی و شادابی را به چشم ها بازگرداند.

عمل زیبایی پلک ، را می توان به دو دسته جراحی پلک فوقانی و تحتانی تقسیم کرد که امکان انجام همزمان آن ها نیز وجود دارد.

جراحی پلک فوقانی

جهت انجام عمل پلک فوقانی یا بلفاروپلاستی بالا ، برش هایی در میان شیار طبیعی پلک بالا انجام گرفته و پوست اضافی آن ناحیه برداشته می شود .

جراحی پلک تحتانی

عمل پلک تحتانی یا بلفاروپلاستی پایین ، با هدف کاهش کیسه های چربی انجام گرفته و در صورت وجود پوست اضافه ، برش مورد نیاز در ناحیه زیر مژه های پلک پایین انجام می گیرد.

لازم به ذکر است ، به علت ایجاد برش های مورد نیاز عمل پلک در بین شیارهای طبیعی پلک ، جای اسکار ناشی از آن ها قابل رویت نبوده و مشکلی در زیبایی صورت ایجاد نمی کنند .

 

جراحی زیبایی پلک

 

دوره نقاهت جراحی پلک

دوره نقاهت عمل پلک ، کوتاه بوده و افراد زیباجو پس از مدت زمان کوتاهی می توانند به انجام امور شخصی خود پرداخته و به سرکار بازگردند.

متخصص جراحی زیبایی پلک

دکتر علیرضا مومنی ، بهترین جراح پلک در اصفهان ، جراح و متخصص گوش حلق و بینی در اصفهان سالها تجربه در زمینه عمل جراحی بلفاروپلاستی ، داشته و نمونه کارهای موفق بسیاری را در این زمینه در کارنامه کاری خود ثبت کرده اند.

جهت مشاهده نمونه کارهای دکتر علیرضا مومنی ، بهترین متخصص جراحی زیبایی پلک در اصفهان می توانید به صفحه اینستاگرام شان مراجعه نمایید.

مراقبت از محل برش جراحی پلک

روز بعد از بلفاروپلاستی ، 3 بار در روز اقدام به شستشوی برش های پوست با آب و صابون نمایید. نکته ای که باید در این رابطه مورد توجه قرار بگیرد این است که به آرامی و ملایمت بسیار زیاد انجام شده و بعد از شستشو محل برش کاملاً خشک شود.

بعد از خشک نمودن نواحی برش خورده، با بهره گیری از گوش پاک کنی که 50 درصد به آب و 50 درصد به هیدروژن پراکسید آغشته است نواحی مورد نظر را پاک نمایید. سپس این نواحی را با استفاده از پماد آنتی بیوتیک به طور مداوم بپوشانید.

چنانچه به پماد آنتی بیوتیک دسترسی نداشتید می توانید برای این کار از وازلین بهره بگیرید.

به منظور مرطوب نگه داشتن چشم ها و طراوت آن ها، هرچند ساعت یکبار در هر چشم خود قطره بریزید.

بهتر است به مدت 24 ساعت از دوش گرفتن خودداری نمایید، استحمام بعد از این مدت زمان بلامانع می باشد.

برای پیشگیری از آسیب دیدن نواحی جراحی شده و محل بخیه ها هنگام شستن صورت و خشک کردن آن ها با ملایمت بسیار زیاد برخورد کنید.

استفاده از کره کاکائو، ویتامین Eو همچنین ماساژ دادن ملایم نواحی برش خورده حدود 6 هفته بعد از جراحی موجب می شود تا جای زخم ها کمتر محسوس باشند.

برش ها به مدت چند ماه قرمز خواهند بود که این امر بسیار طبیعی بوده و به مرور زمان برطرف خواهد شد.

استفاده از لوازم آرایشی بعد از 10 روز مانعی نداشته و بیمار با آرایش کردن می تواند محل برش را پنهان نماید.

تا 6 ماه بعد از جراحی به هیچ عنوان در معرض نور مستقیم آفتاب قرار نگرفته، حتماً بر روی تمامی برش ها کر ضدآفتاب بزنید و از عینک آفتابی بهره بگیرید.

 

جراحی زیبایی پلک

 

رژیم غذایی بعد از جراحی پلک

مهم نیست که جراحی تحت تزریق آرامش بخش داخل وریدی صورت گرفته یا بیهوشی عمومی، بیمار در هر صورت در ابتدا باید از مایعات شفاف استفاده نماید.

نکته بسیار ضروری استفاده از مواد غذایی سرشار از پروتئین و کالری می باشد.

به میزان زیاد مایعات مصرف نموده و بدین ترتیب موجب پیشگیری از کم آبی بدن خود شوید؛ مصرف مایعات همچنین از بروز حالت تهوع و استفراغ در شما جلوگیری می کند.

تحرک کم بعد از جراحی احتمال بروز یبوست در شما را افزایش می دهد توصیه دکتر علیرضا مومنی برای کاهش این احتمال مصرف زیاد میوه جات، مایعات و موادغذایی سرشار از فیبر می باشد.

هزینه جراحی زیبایی پلک

افراد زیباجویی که قصد اطلاع از هزینه جراحی زیبایی پلک را دارند ؛ باید به جراح پلک ، مراجعه کرده و تحت معاینه قرار گیرند ؛ زیرا هزینه عمل پلک در هر فرد متغیر بوده و پس از انجام معاینات مورد نیاز توسط پزشک تعیین می گردد.