جراحی زیبایی گوش یا اتوپلاستی چیست ؟

جراحی زیبایی گوش یا اتوپلاستی ، یکی از جراحی های زیبایی بوده که هدف از انجام آن ، بهبود فرم ظاهری گوش ها ( تغییر سایز ، مکان و شکل گوش ) می باشد ؛ با کمک این عمل ، می توان نواقص مادرزادی و آسیب دیدگی های ایجاد شده در طی حوادث ، را برطرف کرد و در نهایت ، با زیباتر شدن شکل ظاهری گوش ها همراه خواهد بود.

جراحی زیبایی گوش

چگونگی انجام عمل جراحی اتوپلاستی

تکنیک هایی که جراح و متخصص گوش و حلق و بینی در عمل زیبایی گوش ، مورد استفاده قرار می دهد ؛ با توجه نوع ناهنجاری و ایراد گوش بیمار ، متغیر می باشد ؛ اما در حالت کلی گفته می شود ، برش های مورد نیاز در عمل جراحی اتوپلاستی ، در یکی از مکان های زیر ایجاد می شوند :

  • پشت گوش بیمار
  • درون چین های داخلی گوش

پس ایجاد برش ، پزشک اقدام به برداشت پوست و غضروف های مضاعف کرده و سپس غضروف باقی مانده را در محل مناسب جایگذاری می کند و در نهایت ، با بخیه ، فرم ظاهری گوش ها را تثبیت می کند.

پزشک ، پس از اتمام عمل جراحی اتوپلاستی به منظور محافظت از گوش ها ، با استفاده از باند ، آن ها را می بندد.

مدت زمان مورد نیاز جهت انجام عمل جراحی اتوپلاستی چقدر است ؟

بسیاری از افراد ، در این رابطه سوال می پرسند ؛ در پاسخ به این پرسش ، باید ذکر شود ؛ مدت زمان دقیق انجام عمل زیبایی گوش ، با توجه به میزان ایرادات گوش بیماران متفاوت می باشد ؛ اما به طور کلی ، گفته می شود این جراحی زیبایی ، به مدت 2 ساعت به طول می انجامد.

 

 

هزینه جراحی زیبایی گوش چقدر است ؟

در پاسخ به پرسش فوق ، باید ذکر کرد ؛ افرادی که تمایل به آگاهی از هزینه عمل زیبایی گوش را دارند ؛ باید جهت کسب اطلاعات بیشتر در این باره ، به جراح و متخصص گوش و حلق و بینی ، مراجعه کرده و تحت معاینه قرار گیرند ؛ سپس ، می توانند هزینه عمل جراحی اتوپلاستی را از ایشان جویا شوند.

چگونگی پرداخت هزینه عمل جراحی اتوپلاستی توسط بیمه ، سوال بسیاری از افراد متقاضی آن می باشد ؛ در این رابطه ، باید ذکر کرد که بیمه ، هزینه عمل جراحی اتوپلاستی را متقبل نمی شود ؛ چرا که ، این عمل در دسته جراحی های زیبایی قرار می گیرد و همانطور که می دانیم بیمه ، هزینه هیچ کدام از عمل های زیبایی را پرداخت نمی کند.