همه چیز در رابطه با پروتز چانه

پزشک در طی جراحی پروتز چانه با استفاده از ایمپلنت های صورت بر روی بزرگ کردن چانه تمرکز کرده و سبب برقراری تعادل و تناسب در میان اعضا صورت می گردد ؛ لازم به ذکر است چانه ، تاثیر به سزایی بر روی زیبایی چهره دارد ؛ چرا که کوچک یا لاغر بودن آن سبب بزرگ تر به نظر رسیدن بینی و تپل تر دیده شدن گردن می شود.

میزان عقب رفتگی چانه در برخی از افراد ، بسیار زیاد است ؛ به طوری که ، منجر به بروز حالت bird face ، در آن ها می گردد ؛ با انجام عمل جراحی پـروتز چانه ، می توان به راحتی به رفع این نوع از مشکلات پرداخت.

پروتز چانه

جراحی پروتز چـانه چگونه انجام می شود ؟

پیش از انجام عمل جراحی پروتز چانه ؛ باید ایمپلنت ، طبق سایز و شکل ظاهری چانه بیمار انتخاب گردد و سپس ؛ کارگذاری ایمپلنت ، تحت بیهوشی عمومی انجام گیرد.

کارگذاری پروتز چـانه ، نیازمند ایجاد برش در یکی از نواحی زیر چانه یا درون دهان می باشد.

پس از ایجاد برش های مورد نیاز ، پزشک اقدام به کارگذاری ایمپلنت بر روی استخوان در امتداد فک می کند.

دوران نقاهت پروتز چـانه

مدت زمان مورد نیاز به منظور استراحت پس از عمل پروتز چانه ، نه تنها طولانی نبوده بلکه افراد ، پس از گذشت مدت کوتاهی می توانند به انجام امور روزانه خود بپردازند.

رعایت دستورالعمل های توصیه شده توسط پزشک در این دوران ، از اهمیت به سزایی برخوردار بوده و منجر به تسریع در روند بهبودی و همچنین جلوگیری از بروز عوارض ناشی از آن می گردد ؛ بنابراین ، در این باره بسیار دقت کرده و به هیچ عنوان سهل انگاری نکنید.

ورم بعد از پروتز چانه

بروز تورم و کبودی پس از عمل جراحی پروتز چانه ، از شایع ترین عوارض ناشی از آن می باشد که جای هیچ گونه نگرانی ندارد ؛ چرا که ، با گذشت زمان به مرور برطرف می گردد ؛ لازم به ذکر است ، رعایت برخی از موارد ؛ همچون استفاده از کمپرس یخ ، حذف یا کاهش نمک و ادویه از رژیم غذایی ، مصرف آب آناناس و آب کرفس و از این قبیل موارد منجر به تسریع در رفع تورم و کبودی ناشی از این جراحی زیبایی صورت می گردد.

هزینه عمل پروتز چانه چقدر است ؟

تعیین هزینه نهایی عمل جراحی پروتز چانه ، پس از انجام معاینات و بررسی های مورد نیاز توسط پزشک ، انجام می گیرد ؛ به همین علت ، به افراد جهت کسب اطلاعات بیشتر در این باره ، توصیه به مراجعه نزد پزشک می گردد.