حاصل شدن بهترین نتایج از جراحی بینی که با دو هدف درمانی و زیبایی صورت می گیرد تا حد بسیار زیادی در گرو انتخاب یک جراح بینی خوب است؛ از همین رو مهم ترین کاری که باید پیش از جراحی بینی انجام دهید انتخاب بهترین جراح بینی اصفهان یا هر شهری است که در آن سکونت داشته و قصد جراحی بینی در آن شهر را دارید. مراجعه به یک جراح بینی حاذق و ماهر شرط اول دستیابی به نتبجه دلخواه می باشد. بنابراین لازم است زمانی را برای انجام این کار اختصاص دهید و سهل انگارانه راجع به آن تصمیم گیری نکنید. دکتر علیرضا مومنی ، برای ساکنین اصفهان که متقاضی جراحی بینی هستند ، خدمات بی نظیری را ارائه می دهد. هدف اکثر قریب به اتفاق افراد از انجام جراحی بینی ، برطرف کردن مشکلات بینی ، ایجاد تعادل در اجزای صورت و به طور کلی دستیابی به ظاهری زیباتر می باشد. هرچند در این میان هستند افرادی که با اهداف درمانی و رفع مشکلاتی که عملکرد طبیعی بینی شان را با مشکل مواجه کرده اند ( همچون انحراف و پولیپ بینی ) نسبت به انجام این عمل جراحی اقدام می نمایند.

 

پزشک و جراح بینی باید چه تخصصی داشته باشد؟

در واقع یک بهترین جراح بینی اصفهان تمامی تمرکز و حواس خود را بر روی بینی و دیگر اجزا صورت زیبا جو متمرکز می کند و سعی دارد بهترین نوع جراحی را برای افراد ارائه دهد. جراح رینوپلاستی با تمرکز بر آناتومی صورت ، طراحی فرم بینی سفارشی و مناسب با دیگر اجزا صورت بیمار ، با بکارگیری از تکنیک های مناسب و به روز دنیا و کاربردی ، تخصصی است که جراح رینوپلاستی خوب برای رسیدن به یک نتیجه فوق العاده عالی از آن ها بهره ببرد. همچنین باید بدانید که علم پزشکی همواره در حال رشد و ترقی بوده که جراح بینی باید با جدید ترین تکنولوژی ها و تکنیک های جراحی خود را بروز کند ، که این موضوع از جمله تخصص های منحصر به فرد یک جراح خوب بشمار می اید.

مشکلات قابل رفع با جراحی زیبایی بینی

از جمله مشکلات قابل رفع با جراحی زیبایی بینی که در اصطلاح از آن با نام رینوپلاستی یاد می شود عبارتنداز:

 • قوزدار بودن بینی
 • پهن بودن تیغه بینی
 • بیش از اندازه کوچک یا بزرگ بودن بینی
 • بزرگ، کوچک یا غیرقرینه بودن حفره های بینی
 • پایین بودن نوک یا به اصطلاح عقابی بودن بینی
 • کج بودن ظاهر بینی و مایل بودن آن به یک سمت
 • بیش از اندازه سربالا بودن بینی یا به اصطلاح خوکی بودن بینی و غیره.

ویژگی های بهترین جراح بینی چیست؟

افراد زمانی بهترین عملکرد را در انتخاب بهترین جراح بینی اصفهان خواهند داشت که از ویژگی های یک جراح بینی خوب مطلع باشند. از همین رو ما به تعدادی از مهم ترین این ویژگی ها در ذیل اشاره نموده ایم:

 1. مسئولیت پذیر بودن
 2. صبور و با حوصله بودن
 3. داشتن کارنامه کاری موفق
 4. برخورداری از قدرت تصور بالا
 5. داشتن برخورد خوب با مراجعان
 6. برخورداری از مهارت و تجربه زیاد و غیره
 7. آشنایی کامل با اصول ریاضی و زیبایی شناسی
 8. داشتن وجدان کاری بالا : برخورداری از وجدان کاری بالا موجب می شود که جراح فقط به منافع مالی خودش فکر نکرده و رینوپلاستی را تنها در صورتی انجام دهد که مطمئن باشد با نتایج رضایت بخش برای بیمار همراه بوده، ریسک، خطرات و عوارض جبران ناپدیری برای او به دنبال نخواهد داشت.
 9. صرف زمان کافی : طی جلسه مشاوره قبل از جراحی بینی زمان کافی را به منظور اطلاع از توقعات بیمار از این جراحی زیبایی و اطمینان از سلامت جسمی و روحی بیمار صرف نموده و مراقبت هایی که بیمار باید قبل و بعد از جراحی بینی رعایت نماید را به او شرح می دهد.

 

 

قبل از جراحی بینی چه کنیم؟

برای اینکه بهترین جراح بینی اصفهان به بهترین نحو ممکن صورت بگیرد لازم است تا مراحلی که در ذیل آورده ایم را پیش از آن قدم به قدم و با دقت رعایت کرده و انجام دهید.

مطمئن شوید که شرایط جراحی بینی را دارید: بهترین و مناسب ترین افراد برای انجام این جراحی زیبایی کسانی هستند که:

بینی شان واقعاً ایراد داشته باشد: بینی برخی از افراد فاقد هرگونه ایراد و نقص می باشد با این حال اصرار به جراحی بینی خود دارند این افراد معمولاً به اختلال وسواس مبتلا بوده و حتی در صورت جراحی نیز از فرم بینی جدید خود ایراد خواهند گرفت. یادتان باشد که این خود شما هستید که باید برای انجام جراحی بینی تصمیم بگیرید بنابراین اگر از بینی تان رضایت دارید و تنها تحت تاثیر نظر دیگران تصمیم به جراحی بینی گرفته اید توصیه ما به شما این است که دست نگه داشته و بیشتر تامل کنید.

از نظر جسمی سلامت باشند: یکی از شرایط لازم برای انجام این جراحی زیبایی این است که فرد از نظر جسمی در شرایط مطلوبی به سر برده و به بیماری های مزمن همچون لوپوس مبتلا نباشد.

از همین رو بهترین جراح بینی اصفهان در جلسه مشاوره ای که پیش از جراحی با بیمار ترتیب خواهد داد از او در رابطه با بیماری هایی که قبلاً به آن ها مبتلا بوده یا هم اکنون به آن ها ابتلا دارد، حساسیت های دارویی و غذایی که دارد و همچنین داروهایی که مصرف کرده و می کند سوال می پرسد که باید به آن ها پاسخ صادقانه ای بدهد. در غیر اینصورت ممکن است طی روند جراحی دچار مشکل شده یا پس از آن با عوارضی جدی مواجه شود.

باردار نباشد: چه بخواهیم چه نخواهیم باید قبول کنیم که مواد بیهوشی ممکن است با خطرات جدی برای جنین و نوزاد همراه باشد. به همین دلیل دکتر علیرضا مومنی ، جراح بینی اصفهان به بیماران باردار خود توصیه می کنند که برای محافظت از سلامت فرزند خود نه تنها عمل جراحی بینی ، بلکه هر جراحی غیر اورژانسی دیگر را به بعد از این دوران موکول نمایند.

افرادی که به مصرف الکل و دخانیات اعتیاد ندارند: اکسیژن خون با مصرف دخانیات و الکل کاهش یافته و میزان تورم و کبودی با مصرف این مواد تشدید می شود. از همین رو پزشکان به بیماران خود توصیه می کنند که به مدت حداقل 2 ماه قبل و بعد از جراحی از مصرف این مواد اجتناب نمایند.

افرادی که توانایی پرداخت هزینه جراحی را دارند: بیمه هزینه جراحی بینی که شامل دستمزد جراح، هزینه بیمارستان، داروها و آزمایشات می باشد را تقبل نمی کند. از همین رو فرد باید توانایی پرداخت هزینه آن را داشته باشد.

بهترین جراح بینی را انتخاب کنید: در فوق در رابطه با این مورد توضیحات جامعی را خدمت تان ارائه کرده ایم.

نکات مراقبتی قبل از جراحی را رعایت نمایید: برای آگاهی از این نکات می توانید به مقاله اقدامات قبل از جراحی بینی که در سایت دکتر علیرضا مومنی ، بهترین جراح بینی اصفهان قرار دارد مراجعه کنید.

 

 

باید چه مواردی را در انتخاب جراح رینوپلاستی خوب در نظر گرفت؟

گواهی پزشکی معتبر: یک گواهی پزشکی معتبر نشان دهنده دوره های آموزشی و تحصیلی بوده که پزشک جهت داشتن مهارت کافی و موفقیت آمیز به هنگام جراحی زیبایی سپری کرده است. توجه داشته باشید، داشتن یک مدرک معتبر می تواند از جمله ویژگی های مهم در انتخاب بهترین جراح بینی اصفهان نیز به شما بی آید.

بورد تخصصی جراح: این مورد در واقع میزان موفقیت دوره رزیدنسی و تست های ویژه برای دریافت تخصص جراحان می باشد که به ان برد تخصصی گفته می شود.

نکته: به طور کلی داشتن برد تخصصی از جمله موارد تضمین کننده مهارت پزشک نمی باشد بنابراین موارد مهم تری را در نظر داشته باشید.

سوء سابقه: هیچ یک از زیبا جویان تمایلی به انجام جراحی توسط پزشکی با داشتن سوء سابقه در کارنامه کاری را ندارند . به همین منظور این مورد را در انتخاب جراح رینوپلاستی خوب در نظر داشته باشید و از آن مطلع شوید.

تخصص و مهارت پزشک: بهترین جراح بینی اصفهان که در یک زمینه مهارت و تخصص کافی را دارند از مهارت و تجربه بالایی برخوردار می باشند، زیرا تجربه کافی را در آن حوزه به دلیل انجام جراحی های بسیار زیاد کسب کرده اند ، بنابراین انتخاب آن ها گزینه بسیار مناسبی است.

لازم است تا جراح بینی در چه زمینه هایی آگاهی لازم را داشته باشد؟

بهترین جراح بینی اصفهان باید از پروسه مراقبت های لازم قبل و بعد از عمل بینی زیبا جو آگاهی کامل را داشته باشد  تا آن ها را در اختیار بیمار قرار دهد. بیمار با داشتن اطلاعات کافی از این دسته مراقبت های بعد از عمل بینی می تواند دوره نقاهت کوتاه ،  بدون عوارض خطرناک و با نتیجه ای کاملا رضایت بخش را داشته باشد که تاثیر فوق العاده ای در روند بهبودی عوارض جانبی دارد. همچنین جراح باید به طور صادقانه تمامی نکات منفی و مثبت را جهت انجام این پروسه زیبایی به بیمار به طور کامل اطلاع دهد ، تا از بروز هرگونه عارضه غیر قابل جبران و نا خوش آیند پیشگیری شود.