همه چیز در مورد عمل جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی : بینی های استخوانی ، که از اصلی ترین ویژگی های آن ها باید به پوست نازک ، غضروف محکم و قوز اشاره کرد ؛ در اصطلاح عامیانه تحت عنوان ، بینی های قوزدار نیز شناخته می شوند.

 

جراحی بینی استخوانی

 

عمده ترین تغییرات مورد نیاز در عمل بینی استخوانی ، بر روی استخوان و غضروف آن انجام می گیرد ؛ به همین علت ، امکان مانور بر روی این نوع از بینی ها ، به راحتی امکان پذیر بوده و بهترین نتایج نیز از آن دریافت می گردد.

زیرا هر چه پوست بینی ، نازک و غضروف آن محکم تر باشد ، امکان اعمال تغییرات بسیار بر روی آن ها ، امکان پذیر خواهد بود ؛ لازم به ذکر است ، پوست بسیار نازک نیز جراحی بینی ، را با مشکل مواجه خواهد کرد.

رفع قوز بینی در طی عمل بینی استخوانی ، علاوه بر کمک به بهبود فرم ظاهری بینی ، منجر به افزایش جذابیت چهره نیز می گردد.

چگونگی انجام عمل بینی استخوانی

جراح بینی ، با هدف رفع ایرادات موجود در بینی در طی این جراحی ، اقدام به ایجاد برش های مورد نیاز بر روی پوست ، به منظور دستیابی به تیغه و ساختار بینی می کند.

لازم به ذکر است ، به منظور ایجاد برش های مورد نیاز در عمل بینی استخوانی ، می توان از دو تکنیک جراحی بینی به روش باز یا بسته استفاده کرد.

انتخاب کدام یک از روش های فوق ، توسط جراح بینی با توجه به پارامترهای بسیار تعیین می گردد.

بنابراین ، به نظر جراح بینی خود اعتماد کرده و اصرار به انجام روشی خاص نکنید.

عوارض عمل  بینی استخوانی

جراحی زیبایی بینی نیز همانند سایر جراحی های زیبایی ، با خطراتی همراه خواهد بود ؛ اما لازم به ذکر است ، افراد به راحتی می توانند از بروز این عوارض جلوگیری کنند ؛ اما چگونه ؟

با رعایت دو نکته ، به سادگی می توان مانع از بروز عوارض ناشی از جراحی بینی ، شد ؛ این دو نکته عبارت اند از :

 1. انتخاب بهترین جراح بینی
 2. رعایت نکات و مراقبت های قبل و بعد از آن

 

 

فرم بینی بعد از جراحی بینی استخوانی

به دلیل ویژگی های بینی های استخوانی که در فوق به آن ها اشاره کردیم، این نوع بینی ها را برخلاف بینی های گوشتی می توان هم به فرم فانتزی و هم به فرم طبیعی شکل داد و جراحی کرد.

 • فرم طبیعی : مهم ترین هدف از جراحی بینی طبیعی ، رفع نواقص و مشکلات بینی به طبیعی ترین شکل ممکن و عدم ایجاد تغییرات افراطی در این عضو است. در این فرم، بینی خیلی کوچک نشده و تغییراتی همچون قوس زیاد در آن ایجاد نمی گردد.
 • فرم فانتزی : سایز بینی با جراحی بینی فانتزی تا حد زیادی کوچک شده، بر روی ناحیه پل آن قوس ایجاد شده و نوک بینی سربالا می شود. زاویه ای که بعد از جراحی بین بینی و لب بالا به وجود می آید بین 100 تا 105 درجه می باشد.

مشخصه های جراحی بینی عروسکی چیست؟

جراحی بینی فانتزی فرم بینی در میان خانم ها بوده و دارای مشخصات ذیل می باشد:

 • استفاده از ایمپلنت در پشت بینی و نوک آن
 • استفاده از ایمپلنت گورتکس و سیلیکون در قسمت پشت بینی
 • شکل دهی نوک بینی بکار گیری غضروف ویژه بدست آمده از گوش یا سپتوم بینی
 • خلق یک بینی طبیعی و بدون عیب و نقص
 • خلق بینی شبیه به بینی عروسک زیبای باربی با ویژگی های تحسین برانگیز و فاقد هرگونه ناهماهنگی
 • استفاده از ایمپلنت های ساخته شده به صورت سفارشی و تخصصی متناسب با ویژگی های بینی بیمار و با در نظر گرفتن تناسب ساختارهای صورت و برخورداری از متدهای جراحی زیبایی سه بعدی

 

 

مزایای رینوپلاستی بینی فانتزی

رینوپلاستی یکی از بارزترین جراحی ها در میان روندهای زیبایی صورت می باشد. این درمان می تواند مشکلات زیبایی و فانکشنال را که در بینی تان با آن روبرو هستید را با هدف رفع مشکلات تنفسی یا مشکلات بالقوه مربوط به شکل، اندازه و تقارن درمان نماید. البته مثل هر روند جراحی دیگری، رینوپلاستی نیز با مزایا و مخاطراتی همراه است. بنابراین سپردن جراحی به دستان یک جراح ماهر و باسواد در تمام بخش های درمان رینوپلاستی، بهترین گزینه انتخابی به شمار می آید.

رینوپلاستی تنها شکل ظاهر و عملکرد بینی را ارتقا نمی دهد بلکه اعتماد به نفس را نیز بهبود بخشیده و حس بیزاری دراز مدت ناشی از نارضایتی از شکل ظاهری این اندام را از بین می برد. رینوپلاستی می تواند:

 • اندازه بینی شما را کاهش یا افزایش دهد.
 • شکل جدیدی را در سوراخ های بینی تان خلق کند.
 • نوک بینی را کوچک نماید.
 • پل بینی را کاهش دهد.
 • توازن و یکپارچگی بین بینی و دیگر بخش های صورت را ارتقا دهد.
 • نتیجه سازنده و مفیدی را در سبک کلی صورت شما خلق کند.
 • مشکلات مرتبط با سپتوم کج را درمان کند.
 • و تنفس را بهبود بخشد.

بهترین فرم بینی

بهترین فرم بینی برای من کدام است؟ این شایع ترین سوالی است که افراد حین مراجعه به مطب دکتر علیرضا مومنی ، جراح بینی اصفهان با ایشان مطرح می نمایند. در پاسخ باید بگوییم که فاکتورهای زیادی در تعیین مناسب ترین فرم بینی برای بیمار تاثیرگذار بوده و بهترین نتایج از جراحی زمانی حاصل می شود که بیمار و پزشک مشارکت خوبی باهم داشته، همفکری و همکاری لازم را باهم داشته باشند.

در ذیل به فاکتورهایی که باید در حین انتخاب فرم بینی مورد توجه قرار بگیرند اشاره کرده ایم:

 • سلیقه بیمار ؛ باید دید که بیمار خواهان طبیعی بودن چهره بوده یا مایل است تا دیگران متوجه جراحی بینی او شوند.
 • ویژگی های صورت و نسبت میان اجزا؛ فرم مناسب صورت های بزرگ و افرادی با فاصله لب و بینی زیاد، بینی طبیعی است. بینی زمانی موجب زیباتر شدن چهره می شود که بیشترین تناسب را با صورت و اجزای آن داشته باشد.
 • جنسیت ؛ فرم بینی فانتزی به دلیل ظرافت زیاد مناسب آقایان نیست و غیره.

هزینه جراحی بینی استخوانی

هزینه جراحی بینی استخوانی در هر فرد ، پس از بررسی پارامترهای بسیار و انجام معاینات مورد نیاز توسط جراح بینی ، تعیین می گردد ؛ از این رو ، به افراد زیباجو جهت کسب اطلاعات بیشتر در این باره ، توصیه به مراجعه نزد جراح بینی می گردد.