در سرشت تمامی افراد ، تمایل به زیبایی و زیباترشدن نهادینه شده است ؛ به همین علت ، شاهد هستیم همواره افراد به دنبال انجام روش های متفاوت جهت افزایش زیبایی خود هستند که با پیشرفت روز افزون علم پزشکی ، این امر نیز تحقق یافته است ؛ رینوپلاستی نیز یکی از جراحی های زیبایی صورت ، است که بر روی رفع ایرادات بینی و برقراری تناسب میان آن و دیگر اعضا صورت ، تمرکز می کند و موجب افزایش جذابیت چهره ، می گردد ؛ به همین علت است که جراحی بینی ، طرفداران بسیاری در سراسر جهان دارد. کسانی که متقاضی جراحی بینی در اصفهان هستند ، با مراجعه به دکتر علیرضا مومنی می توانند از مهارت بالای ایشان بهره مند شده و به یک بینی با همان فرمی که مدنظرشان بوده دست یابند.

از آنجایی که بینی ، نقش موثری در تنفس و بویایی دارد ، جزء یکی از حیاتی ترین اندام های بدن محسوب می شود ؛ به همین علت ، گفته می شود دریافت نتایج مطلوب از آن ، نیازمند جراح با تجربه و چیره دست می باشد ؛ بنابراین ، انتخاب جراح بینی یکی از مهم ترین اقدامات قبل از آن می باشد که مستلزم دقت بسیار است.

 

جراحی بینی در اصفهان

بهترین جراح بینی اصفهان کیست ؟

دکتر علیرضا مومنی ، جراح و متخصص گوش و حلق و بینی ، جراح پلاستیک صورت ، بهترین جراح بینی اصفهان دکتر علیرضا مومنی می باشند ؛ ایشان دارای نمونه کارهای بسیار موفقی در کارنامه کاری خود می باشند. در صورت تمایل به مشاهده نمونه کارهای دکتر مومنی جراح بینی اصفهان ، می توانید به صفحه اینستاگرام شان مراجعه نمایید.

جراحی بینی در اصفهان

جراحی زیبایی بینی ، تنها 2 الی 3 ساعت به طول می انجامد ؛ در صورتی که دوران نقاهت آن ، طولانی تر می باشد ؛ بنابراین ، باید ذکر کرد خود بیماران نقش به سزایی در نتایج دریافتی از جراحی بینی در اصفهان ، دارند ؛ آن ها با دقت در رعایت توصیه های پزشک و انجام مراقبت های مورد نیاز ، علاوه بر تسریع در بهبودی ، می توانند از بروز عوارض ناشی از آن نیز جلوگیری کنند. در صورت تمایل به کسب اطلاعات در رابطه با مراقبت های بعد از جراحی بینی ، می توانید به مقاله مربوطه در سایت مراجعه نمایید. لازم به ذکر است ؛ رعایت اقدامات قبل از جراحی بینی نیز به اندازه اقدامات پس از آن ، حائز اهمیت است ؛ بنابراین ، در رعایت آن ها نیز دقت نمایید.

 

 

سیتورینوپلاستی چیست؟

جراحی انحراف بینی که در پزشکی به سپتوپلاستی مصطلح است صرفا یک جراحی درمانی با هدف اصلاح انحراف تیغه بینی ( سپتوم ) انجام می شود و تغییری در ظاهر بینی ایجاد نمی کند. افراد مبتلا به عارضه انحراف بینی ، در صورت تمایل به رفع عیوب ظاهری بینی همراه با اصلاح انحراف بینی؛ باید به طور همزمان مبادرت به انجام جراحی انحراف بینی و جراحی بینی در اصفهان توسط جراح بینی خوب دکتر مومنی ( جراحی زیبایی بینی ) نمایند. لازم به ذکر است که در پزشکی به تلفیق جراحی انحراف بینی و جراحی زیبایی بینی ، سپتورینوپلاستی اطلاق می گردد. جراحی سپتورینوپلاستی شامل ایجاد برشی در لایه داخلی پوست و برداشتن آن از روی غضروف و استخوان است. ازآنجا که برش داخلی زده می شود، هر گونه اثر زخم نامرئی خواهد بود. انحراف ایجاد شده در غضروف و استخوان را برمی دارد و در موقعیت طبیعی بینی قرارمی دهد. جراحی سپتورینوپلاستی معمولاً یک تا دو ساعت طول می کشد و تحت بیهوشی عمومی انجام می شود.

چه زمانی جراحی انحراف بینی توصیه می شود؟

داورهایی مانند آنتی هیستامین، داروهای ضد احتقان و اسپری های دماغی گاهی اوقات با کوچک کردن ساختار بافت نرم بینی می توانند به رفع گرفتگی بینی کمک کنند، اگرچه مشکل اصلی برطرف نمی شود. زمانی که دارو تاثیر کافی در رفع علائم ندارد، سپتوپلاستی تنها راه اصلاح انحراف تیغه بینی است که می تواند تنفس از راه بینی را دشوار کند و تنفس دهانی یک الزام شود. تنفس دهانی می تواند باعث خشکی دهان شود.

گاهی سپتوپلاستی بخشی از سایر جراحی های پزشکی مانند سینوس و برداشتن تومورهای بینی است. اگرچه سپتوپلاستی به خودی خود باعث تغییر شکل بینی نمی شود، می توان آن را با جراحی شکل دادن بینی به نام سپتورینوپلاستی ترکیب کرد. در نهایت، تصمیم گیری در باره انجام عمل سپتوپلاستی برای اصلاح صحیح سپتوم انحرافی به عهده هر بیمار است.

 

 

چه کسی سپتورینوپلاستی را انجام می دهد؟

جراح پلاستیک که در جراحی زیبایی بینی با تجربه است یا جراح گوش و حلق و بینی می تواند عمل زیبایی بینی را انجام دهد..

چه کسی کاندید مناسب سپتوپلاستی است؟

به طور کلی به هنگام جراحی بینی در اصفهان توسط دکتر علیرضا مومنی ، شما یک گزینه خوب برای سپتوپلاستی هستید اگر انحراف تیغه دارید که باعث دشواری تنفس می شود، خرو پف در خواب و قطع نفس هنگام خواب دارید، از نظر جسمی و روانی سالم هستید، سیگار نمی کشید، انتظارات واقع بینانه دارید.

آشنایی با واژگان:

 • هماتوم: جمع شدن خون در زیر پوست.
 • سپتوپلاستی: جراحی اصلاح تیغه بینی.
 • غضروف: بافت همبند که ساختار بینی را تشکیل می دهد.
 • کلوملا: بافت پایه باریک که سوراخ های بینی را جدا می کند.
 • پوشش مخاطی: یک لایه نازک از غشا که سطح سپتوم را می پوشاند.
 • سپتوم: استخوان و غضروف بین دو سوراخ بینی را از هم جدا می کند.
 • بیحسی موضعی: داروی بی حسی در حین عمل برای تسکین درد مستقیماً به محل برش تزریق می شود.
 • بیهوشی عمومی: داروها و یا گازهایی که در حین عمل برای تسکین درد و عدم هوشیاری بیمار استفاده می شود.
 • آرامبخش وریدی: آرامبخش هایی که از داخل ورید تزریق می شوند. بیمار در حین عمل هوشیار است اما دردی احساس نمی کند.

جراحی بینی در اصفهان

انواع تکنیک های کاربردی جراحی بینی

بهتر است بدانید که جراحی بینی با استفاده از دو روش باز و بسته انجام می شود. انتخاب یکی از این دو روش به نظر پزشک جراح شما بستگی داشته که بهترین آن را برای شما در نظر خواهد گرفت.

 • جراحی بینی با استفاده از تکنیک باز

یکی از متداول ترین تکنیک ها نوع باز بوده که اکثر جراحان بینی از آن استفاده می کنند. در این روش پزشک دسترسی کامل را به تمامی نقاط مختلف بینی بیمار داشته و می تواند تغییرات و مشکلات موجود را به راحتی و با داشتن دسترسی کافی برطرف کند. در پروسه جراحی به روش باز  جراح ، ناحیه بین دو سوراخ بینی را برش داده و پوسته بینی را بالا می کشد.

نکته: در بینی ها گوشتی با توجه به پیچیدگی های آن استفاده از تکنیک باز یک انتخاب فوق العاده می باشد.

 • جراحی بینی با استفاده از تکنیک بسته

در این مواقع  برشی بسیار کوچک در داخل حفره های بینی ایجاد می شود ، . دسترسی کامل به تمام نقاط بینی دارد و می تواند به مشکلات و نواقص را بر طرف کند. از جمله مزایای جراحی به روش بسته می توان به مشخص نشدن بخیه و محل برش اشاره کرد و اشکالات  و نواقص بینی را میتوان به صورت کامل برطرف نمود ، از مزایای دیگر روش بسته نیز دستکاری کمتر و حفظ بهتر اناتومی و عملکرد بینی و کمتر بودن ورم پس از جراحی بینی در اصفهان می باشد.

 • جراحی بینی با استفاده از تکنیک آلارپلاستی

آلارپلاستی یکی از بروز ترین تکنیک های جراحی بینی در اصفهان بوده که پزشکان با تجربه اطلاعات کافی را از این تکنیک خواهند داشت. در این تکنیک غضروف نوک بینی محدود شده و پایه های آلار بلند و یا کوتاه می شود ، که در نتیجه سبب باریک شدن بینی زیبا جو خواهد شد.

 • جراحی بینی با استفاده از تکنیک ترمیمی

برخی افراد پس از عمل بینی خود و با گذشتن مدت زمان از روند بهبودی ، متوجه وجود برخی مشکلات در تنفس ، عدم تقارن در دو سوراخ های بینی و غیره می شوند ، حتی ممکن است در برخی مواقع با وارد شدن ضربه و یا شکستگی بینی به جراحی مجدد نیاز داشته باشند. با مراجعه به پزشک و در صورت نیاز بیمار ناچار به جراحی مجدد ترمیمی خواهد شد.

هزینه عمل بینی چقدر است ؟

از متداول ترین سوالات در زمینه جراحی بینی ، باید به پرسش فوق و نحوه پرداخت هزینه عمل بینی توسط بیمه ، اشاره کنیم. اطلاع از پاسخ پرسش فوق ، نیازمند مراجعه به جراح بینی و قرار گیری تحت معاینه می باشد تا پس از آن ایشان هزینه دقیق را به شما اعلام کند.  و اما در رابطه با پرداخت هزینه جراحی بینی در اصفهان توسط بیمه ، باید ذکر کرد  بیمه ، تنها هزینه جراحی های درمانی را تحت پوشش قرار می دهد.