بینی می تواند به مدل های مختلفی جراحی شود. در مقاله پیش رو می خواهیم جراحی بینی طبیعی را مورد بحث قرار دهیم. جراحی بینی که دکتر علیرضا مومنی ، بهترین جراح اصفهان تجربه و مهارت زیادی در انجام آن دارند، در اصطلاح با نام رینوپلاستی یاد می شود و یکی از پرطرفدارترین انواع جراحی های زیبایی صورت در میان مردم سراسر جهان می باشد. بینی نه تنها تاثیر زیادی بر زیبایی کل چهره داشته بلکه بر زیبایی تک تک اجزای چهره به خصوص چشم ها و گونه ها نیز موثر می باشد. ممکن است شما نیز جزو افرادی باشید که بارها از اطرافیان خود شنیده اید بینی تان دارای ایراد است یا هنگام قرارگیری در مقابل آینه احساس کنید بینی تان دارای ایرادات ظاهری بوده و این امر زیبایی و اعتماد به نفستان را تحت تاثیر قرار داده باشد. از طرفی به دلیل ترس از ایجاد تغییرات غیرطبیعی همچون سربالا شدن بیش از حد بینی تمایلی به جراحی آن نداشته باشید. باید بگوییم جای هیچگونه نگرانی وجود ندارد زیرا شما با انتخاب یک جراح بینی خوب و جراحی بینی به فرم طبیعی می توانید ایرادات بینی تان را به طبیعی ترین شکل ممکن برطرف نمایید.

 

جراحی بینی طبیعی

 

ویژگی های جراحی بینی طبیعی چیست؟

بینی افراد را بعد از جراحی می توان به دو فرم طبیعی و فانتزی شکل داد. ویژگی بینی های طبیعی عبارتنداز:

 • هیچگونه قوسی در این فرم بر روی پل بینی ایجاد نمی شود.
 • سایز بینی و سوراخ های آن خیلی کوچک نمی گردد.
 • بینی خیلی سربالا نمی شود.
 • زاویه ای که بعد از جراحی بینی طبیعی بین لب بالا و نوک بینی آقایان ایجاد می شود بین 90 تا 95 و برای خانم ها نهایتاً تا 105 درجه می باشد.

توصیه دکتر علیرضا مومنی ، جراح بینی اصفهان به افراد این است که تا حد ممکن از جراحی بینی فانتزی خودداری نموده و بینی شان را به فرم طبیعی جراحی نمایند. زیرا در جراحی بینی به فرم طبیعی ، اندازه بینی و سایز سوراخ های آن خیلی کوچک نشده و در نتیجه امکان بروز مشکلاتی همچون مشکلات تنفسی بسیار نادر خواهد بود؛ آنچه که از بیشترین اهمیت در جراحی بینی برخوردار می باشد عدم بروز مشکل در سیستم تنفسی و حفظ سلامت فرد می باشد.

مزایای جراحی بینی طبیعی

 • عوارض کم
 • بهبود سریعتر
 • عدم بروز ایرادات تنفسی
 • دوره ریکاوری و نقاهت کمتر
 • ساختار طبیعی حفظ می شود
 • اسکلت غضروفی و استخوان بینی دستخوش تغییر زیاد نمی شود

 

 

کاندیدای مناسب جراحـی بینی طبیعی چه کسانی هستند ؟

به طور کلی افرادی که از نظر روحی و جسمی سالم بوده، در دوران بارداری و شیردهی قرار ندارند، به مواد مخدر اعتیاد نداشته و از نتیجه جراحی توقعات معقول و منطقی داشته و از هزینه های لازم برای جراحی بینی برخوردار هستند می توانند برای انجام این جراحی زیبایی اقدام کنند. نکته قابل توجه در رابطه با این فرم از بینی این است که برخلاف جراحی بینی فانتزی که با چهره آقایان و به طور کلی صورت های درشت تناسب ندارد هم برای آقایان و هم برای خانم ها مناسب بوده و آن را می توان بر روی هر دو نوع بینی استخوانی و گوشتی انجام داد. این در حالی است که جراحی بینی فانتزی برای بینی های گوشتی امکان پذیر نیست.

عمل بینی طبیعی زنانه

در میان خانم ها و آقایان عمدتا این بانوان هستند که به زیبایی بیشترین اهمیت را میدهند در نتیجه درصد بیشتر متقاضیان رینوپلاستی را زنان تشکیل می دهند. این بدان معناست که جراحی بینی طبیعی در میان این دسته افراد از اهمیت بالایی برخوردار است. عده بسیاری فرم بینی معمولی دارند و تنها بخاطر ایرادات ناچیزی که در ظاهر بینی آن ها را آزار میدهد کاندید جراحی بینی می شوند.برای این مدل از عمل دماغ طبیعی فاصله بین لب بالایی و نوک بینی از درجه اهمیت بالایی برخوردار است. زیرا همین میزان فاصله نوع بینی را طبیعی جلوه میدهد در نتیجه اگر بیشتر یا کمتر باشد دیگر به آن مدل طبیعی نخواهند گفت ؛ در آقایان و خانم ها این فاصله متفاوت است و این تفاوت را در زمان رینوپلاستی نیز باید مورد توجه قرار بگیرد. عمدتا این فاصله و اندازه حدود 90 درجه است.

عمل بینی طبیعی آقایان

آقایان سازمان صورتشان استخوانی تر از بانوان است عمدتا و این تفاوت آن ها را منحصر به فرد کرده و برای حفظ این جذبه در آقایان ، معمولا در زمان انتخاب مدل بینی اکثریت با مدل بینی طبیعی موافق تر هستند زیرا نه تنها فرم مردانه صورت آن ها را برهم نمی ریزد و بلکه موجب رفع ایرادات ظاهری و تنفسی فرد می شود و عمدتا کسی نیز متوجه انجام جراحی بر روی بینی آن ها نخواهد شد. انتخاب مدل بینی خواسته شده کاملا سلیقه ای است و با توجه به فاکتور های شخصی انتخاب می شود. اما رنج بسیاری از مردان درخواست بینی طبیعی را دارند در نتیجه جراح در زمان جراحی بینی طبیعی بایستی مراقب باشد که فرم دماغ آنان را متناسب با صورتشان به شکل طبیعی عمل کند.

 

 

بهترین جراح بینی

اگر قصد جراحی بینی طبیعی را دارید، به یک جراح دارای صلاحیت بسیار زیاد برای انجام این روند نیاز دارید. جراحان پلاستیک و متخصصین گوش و حلق و بینی اغلب رینوپلاستی را انجام داده و در این زمینه صاحب تخصص هستند. فاکتورهایی که بهترین جراح بینی در اصفهان دکتر علیرضا مومنی را به عنوان یک جراح بینی خوب معرفی می کند، شامل موارد زیر می باشد:

 • شما در زمان صحبت کردن با او احساس راحتی کنید و او به طور کامل به سوالات شما پاسخ دهد.
 • در صورتی که شما رینوپلاستی را بنا به دلایل پزشکی و درمانی انجام می دهید، بتواند بیمه شما را بپذیرد.
 • در بیمارستان یا مرکز جراحی که در خصوص ارائه نتایج جراحی و ایمنی بیمار از شهرت بالایی برخوردار است، کار کرده باشد.
 • دارای بورد تخصصی بوده و در زمینه جراحی بینی دارای تخصص باشد. متخصصین حلق و گوش و بینی (ENT) برای انجام رینوپلاستی دوره دیده اند.
 • دارای تجربه درمان بیماران دارای مشکلات خاص باشد.
 • یک جراح بینی خوب توجه هنری ویژه ای به حفظ مشخصه های اصلی جذاب داشته و این فاکتور را به عنوان یک مولفه کلیدی در انجام کلیه جراحی های خود، مد نظر قرار می دهد.

 

دیگر ویژگی های یک جراح بینی خوب عبارتند از

یک جراح بینی خوب برای اعمال تغییرات لازم در پروسه جراحی بینی طبیعی باید دارای ویژگی های منحصر به فرد باشد ، که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

 • علاقمندی وافر و شور و هیجان در اجرای بدون عیب و نقص جراحی، رمز دستیابی به یک نتیجه طبیعی در جراحی می باشد.
 • بینی مرکز صورت انسان است و هر تغییری در آن باید با بیشترین ظرافت و هنرمندی انجام شود.
 • یک رینوپلاستی موفق، یک پیوند بین صورت و بینی محسوب می شود، بنابراین صورت در لنز دوربین و در چشم افراد، به عنوان جذاب ترین مولفه شناخته می شود.
 • طبیعی نگه داشتن بینی، بدون ظاهری زننده، شیب زیاد در پل بینی یا سربالا بودن بینی، از اصولی است که یک جراح بینی خوب در کار ماهرانه خود مورد توجه زیاد قرار می دهد.

بیشتر بیماران، بینی خود را دوست دارند و تنها به دنبال ایجاد بهبود ظریف در هر آنچه که باعث بهم زدن هارمونی بین این عضو با بقیه بخش های صورت شده است می باشند. بیشتر بیماران از نمای جلوی بینی خود راضی هستند، ولی به نظر آن ها، بینی شان از نمای نیمرخ، دارای قوز و برآمدگی های اضافی می باشد که زیبایی بینی را برهم می زند.

 • حفظ ویژگی های نوک بینی زیبا و تحمیل نکردن تغییرات جراحی، از اهمیت فوق العاده ای در یک جراحی خوب برخوردار است.
 • انجام جراحی بدون بر جای ماندن اسکار نیز یکی از مشخصه هایی است که به یک جراح بینی خوب اختصاص دارد.