تمایل به زیبایی و همچنین زیباتر شدن ، به طور ذاتی در تمامی افراد وجود دارد و آن ها ، همواره به دنبال روش های متفاوت ، جهت افزایش زیبایی هستند ؛ با پیشرفت علم در عرصه پزشکی ، امکان ایجاد تغییر در چهره تحت جراحی های زیبایی متفاوت ، رخ داده است که در میان آن ها ، جراحی بینی بیش از سایر جراحی های زیبایی ، مورد استقبال افراد قرار گرفته است . به طوری که روزانه ، بر تعداد متقاضیان آن افزوده می شود. ممکن است شما نیز نیاز به انجام این پروسه داشته باشید. برای اینکه این عمل زیبایی را انجام دهید لازم است که به بهترین جراح بینی اصفهان دکتر مومنی مراجعه نمایید.

 

جراحی بینی- دکتر مومنی

 

عمل زیبایی بینی که در اصطلاح پزشکی ، تحت عنوان رینوپلاستی شناخته می شود ؛ با هدف ، بهبود فرم ظاهری بینی همراه با حفظ عملکرد طبیعی بینی ، انجام می گیرد. بینی ، یکی از حیاتی ترین اندام های بدن می باشد ؛ چرا که نقش موثری در تنفس و بویایی دارد و از آنجایی که در مرکز صورت ، واقع شده ؛ کوچک ترین ایراد در فرم ظاهری آن ، زیبایی کل چهره را تحت تاثیر قرار می دهد. از این رو ، باید توسط بهترین جراح بینی اصفهان ، انجام گیرد. مهم ترین مزیت عمل بینی ، بهبود فرم ظاهری بینی و افزایش هماهنگی و تناسب میان اعضا صورت است ؛ بدین ترتیب ، بر زیبایی چهره افزوده می شود.

رضایت زیبا جو بعد از جراحی زیبایی بینی توسط بهترین دکتر بینی اصفهان

 

کاندیدای مناسب جراحی بینی

 • افرادی که تصمیم به انجام این جراحی دارند باید در سلامت جسمی مناسبی قرار داشته باشند.
 • سیگاری نباشند.
 • نگاهی منطقی را نسبت به نتایج جراحی بینی داشته باشند و سعی کنند واقع گرایانه عمل کنند.

 آمادگی های لازم جهت جراحی بینی

برای اینکه جراحی بینی انجام دهید اقداماتی لازم است که از جمله مهم ترین آنها می توان به انتخاب جراح بینی اشاره کرد ، جراح بینی باید تخصص لازم را داشته باشد . کاملا در زمینه جراحی بینی با تجربه بوده و اخلاقی بسیار خوب و صبور داشته باشد.برای این اقدام پس از اینکه تصمیم خود را برای جراحی کردن بینی خود اتخاذ نمودید در اینترنت و شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام در خصوص پزشکان جراح بینی تحقیق می کنید و پس از اینکه شخص مورد نظر را انتخاب کردید می توانید به جلسه مشاوره با وی بروید تا در این جلسه سوالات خود را در مورد این فرایند زیبایی به طور کامل از وی بپرسید.
در جلسه مشاوره مورد معاینه فیزیکی قرار می گیرید و لازم است که در خصوص سوابق بیماری ها یا داروهایی که مصرف می کنید توضیح مختصری به پزشک ارائه دهید . در ادامه وی لیست داروهایی که نباید پیش از جراحی مصرف کنید که شامل داروهای رقیق کننده خون و مکمل های گیاهی هستند را به شما تحویل می دهد. علاوه بر این پزشک توصیه می کند در صورتی که سیگاری هستید حدود دوهفته پیش از اینکه نوبت جراحی شما برسد مصرف سیگار را متوقف کنید.
در انتها این توضیحات در خصوص ناشتا بودن ساعاتی پیش از جراحی ، مصرف غذاها و به همراه داشتن یک فرد با خود برای روز جراحی می باشد.

نحوه عمل بینی

 • بهترین عمل بینی در اصفهان ، تحت بیهوشی عمومی انجام می گیرد و جراح بینی ، پس از ایجاد برش های مورد نیاز و دسترسی به استخوان و غضروف بینی ، اقدام به اعمال تغییرات مورد نیاز می کند.
 • به منظور انجام عمل بینی ، دو تکنیک وجود دارد ؛ که تحت عناوین عمل بینی باز و بسته ، شناخته می شوند ؛ تنها تفاوت میان این دو تکنیک ، در ناحیه ایجاد برش می باشد.
 • برش های مورد نیاز در جراحی بینی به روش باز ، در ناحیه کلوملا ( ناحیه میانی حفره های بینی ) و برش های مورد نیاز در روش بسته ، داخلی بوده و درون حفره های بینی ایجاد می گردند.

مدت زمان جراحی بینی

مدت زمان مورد نیاز به منظور انجام جراحی بینی ، با توجه به میزان مشکلات و ناهنجاری های موجود در هر فرد متفاوت می باشد.

در حالت کلی ، عمل بینی بین 1 الی 3 ساعت به طول می انجامد.

 

 

دوران نقاهت عمل بینی

 • مدت زمان مورد نیاز به منظور بهبودی پس از جراحی بینی ، با توجه به تکنیک های نوین و استاندارد در عمل بینی ، به 7 الی 10 روز کاهش پیدا کرده است و افراد ، پس از اتمام آن می توانند به سرکار بازگشته و به انجام امور شخصی خود بپردازند.
 • بعد از جراحي بیني نیاز به استراحت دارید اما تحت این شرایط بهتر است که برای جلوگیری از تورم و خونریزی حتما سر خود را در ارتفاعی بالا نگه دارید.
 • تورم و کبودی در زیر چشم ها و اطراف بینی تا چند هفته وجود دارد و ممکن است تورم زیادی را در ناحیه صورت به خصوص به هنگام صبح تجربه نمایید. برای کاهش این تورم می توانید از کمپرس سرد در این نواحی استفاده کنید.
 • بعد از جراحی داروهایی توسط پزشک برای شما تجویز خواهد شد. حتما داروهای انتی بیوتیک که برای شما تجویز شده است را در ساعتهای معین مصرف کنید.
 • بعد از حدود دو هفته می توانید به محل کار و مدرسه بازگردید و تا حدود چهارهفته بعد می توانید فعالیت های سبک را ادامه دهید. بعد از گذشت این مدت زمان می توانید فعالیت های سنگین و پرتحرک را ادامه دهید.
 • تا مدتی پس از عمل بینی باید از قرار گرفتن در معرض نورخورشید خودداری کنید. زیرا این مساله باعث می شود مرحله ریکاوری طولانی تر شود.
 • سعی کنید تا مدتی از راه بینی نفس نکشید.

مزایای جراحی بینی

از جمله مزایای عمل کردن بینی می توان به بهبود تقارن در چهره و افزایش اعتماد به نفس در اشخاص اشاره نمود .
علاوه بر اینها اشخاص در صورتی که دارای اختلالاتی در زمینه های تنفسی باشند از طریق جراحی بینی می توانند انها را برطرف کنند.
شخص بعد از عمل بینی بیشتر از گذشته می تواند در موقعیت های اجتماعی فعالیت کند.

عوارض جراحی بینی

عمل بینی ، روشی ایمن به منظور تغییر فرم ظاهری بینی است که در صورت رعایت دو نکته ، هیچ گونه خطری را در پی ندارد ؛ این دو نکته عبارت اند از :

 • انتخاب بهترین دکتر بینی اصفهان
 • رعایت نکات و مراقبت های قبل و بعد از جراحی بینی

در صورت عدم دقت و سهل انگاری در ارتباط با دو نکته فوق ، امکان بروز عوارض ناشی از جراحي بینی ؛ از جمله عفونت ، بی حسی ، درد شدید ، غیرقرینگی حفره های بینی ، خونریزی ، مشکلات تنفسی ، کاهش حس بویایی و از این قبیل موارد افزایش می یابد ؛ بنابراین ، به هیچ عنوان در رعایت نکاتی که در فوق به آن ها اشاره شده است ، سهل انگاری نکنید.

در صورتی که موارد زیر را تجربه نمودید می بایست خیلی سریع به پزشک مراجعه نمایید.

مشکل در نفس کشیدن، حالت تهوع و استفراغ ، نشانه هایی بر دلیل عفونت نظیر تب ، درد و تورم شدید و خونریزی خیلی شدید و غیر قابل کنترل از بینی

از جمله این موارد به شمار می رود.

رضایت زیباجو بعد از جراحی بینی توسط بهترین دکتر عمل بینی اصفهان

 

هزینه عمل بینی

هزینه جراحی بینی در هر فرد ، با توجه به پارامترهای بسیار متغیر، نظیر شرایط بینی ،هزینه کلینیک و بیمارستان، هزینه داروهای بیهوشی و دستمزد پزشک خیلی راحت قابل تخمین زدن نمی باشد، از این رو ، به کسانی که تصمیم به انجام عمل بینی ، گرفته اند، توصیه می شود که به بهترین دکتر جراحی بینی اصفهان دکتر مومنی مراجعه نمایند و قرارگیری تحت معاینه می گردد.

آیا بیمه هزینه جراحی بینی را پرداخت می کند ؟

بیمه ، تنها در صورتی که جراحی بینی ، جنبه درمانی داشته باشد ؛ هزینه آن را متقبل می شود ؛ لازم به ذکر است ، بیمه هزینه هیچ کدام از جراحی های زیبایی را پرداخت نمی کند و در صورتی که نیاز به انجام جراحی زیبایی دارید باید از این موضوع آگاه باشید.