هدف اصلی از جراحی ترمیمی بینی در اصفهان که برخی از افراد آن را با نام جراحی بینی ثانویه می شناسند درمان نتایج نامطلوب از جراحی بینی قبلی یا اولیه می باشد. به بیان دیگر جراحی بینی ثانویه به منظور ترمیم مشکلات عملکردی و زیبایی یا اصلاح کمبودها و نواقص ناشی از جراحی بینی در اصفهان اولیه صورت می گیرد.چنانچه فرد از نتایج به دست آمده از جراحی بینی قبلی خود رضایت نداشته باشد می تواند برای جراحـی بینی ترمیمی اقدام نموده و با انتخاب یک پزشک حاذق و مجرب به نتایج ایده آلی از این جراحی دست پیدا کند.فرم بینی با جراحی ترمیمی به طور مجدد شکل دهی شده، زیبایی و اعتماد به نفس فرد ارتقا خواهد یافت. همچنین همانطور که در فوق گفتیم با این جراحی نواقص ایجاد شده در عملکرد بینی نیز برطرف گردد. جراحی بینی ترمیمی را می توانید با دکتر علیرضا مومنی بهترین جراح بینی ترمیمی اصفهان تجربه کنید.

 

جراحی ترمیمی بینی - دکتر علیرضا مومنی

 

مزایای جراحـی بینی ترمیمی چیست ؟

مزایای این عمل جراحی دقیقاً شبیه به جراحی بینی اولیه بوده و شامل موارد ذیل می باشد:

تنفس بهبود یافته : این جراحی در ترکیب با سپتوپلاستی یا جراحی انسداد بینی موجب درمان گرفتگی هایی که طی جراحی اولیه در بینی ایجاد شده است می شود.

چهره ای موزون تر : جراحی ترمیمی بینی در اصفهان ، بینی شما را مجدد شکل دهی کرده و بدین ترتیب موجب متناسب تر و زیباتر شدن چهره تان می گردد.

افزایش اعتماد به نفس : شکل بینی با جراحی بینی ترمیمی احیا شده، در نتیجه چهره فرد نیز زیباتر شده و به دنبال آن اعتماد به نفس او افزایش می یابد.

تقارن ارتقا یافته صورت : مشکلات صورت از جمله نوک گرد، کج و گوشتالوی بینی با جراحی بینی ثانویه اصلاح شده و بدین ترتیب تقارن صورت بهبود می یابد.

بهترین جراح بینی اصفهان دکتر مومنی در طول مشاوره، مزایای جراحی و نحوه انجام آن را به بیمار شرح می دهد. بیماران معمولاً قبل از جراحی استرس دارند به همین دلیل پزشک برای ایجاد حس اطمینان در آن ها، اطلاعات لازم را در اختیارشان قرار می دهد.

پروسه جراحی بینی ترمیمی در اصفهان با دکتر مومنی

این جراحی می تواند با به کارگیری هر دو متد باز و بسته انجام شود . روش باز معمولا برای این جراحی مناسب تر خواهد بود ،چون جراحی بینی ثانویه معمولا نیازمند تغییرات در جزییات می باشد و این کار در این روش امکان پذیر خواهد بود . برای انجام این روش پزشک ابتدا برشی را در ناحیه کلوملا ایجاد می کند . سپس با برداشتن پوست روی بینی می تواند تسلط کامل به جزییات داشته باشد . سپس وی تغییرات لازم را در ساختار استخوان و غضروف ها ایجاد می کند و در صورت لزوم از گرافت استفاده می کند و در نهایت برش را بخیه می کند. در روش بسته نیز پزشک از طریق سوراخ های بینی تغییرات مورد نیاز را انجام می دهد و بخیه های داخلی را انجام می دهد. تصمیم گیری در خصوص اینکه کدامیک از روش ها بیشتر برایتان کاربردی است و مشکل شما را حل می کند، برعهده پزشک می باشد .

چه تفاوتی میان جراحی بینی ترمیمی و اولیه وجود دارد ؟

باید بدانید که تغییرات ایجاد شده بر ساختار بینی طی جراحی بینی اولیه بسیار زیاد و اساسی می باشد ، در واقع بهترین جراح بینی اصفهان به منظور بهبود تنفس بیمار اصلاحاتی را انجام خواهد داد که تغییرات بسیاری بر ساختار کلی بینی ایجاد خواهد کرد ، همچنین اگر هدف بیمار از رینوپلاستی تغییر ساختار بینی و تغییر فرم ظاهری آن باشد ، ممکن است استخوان تراشیده شود و مقداری از بافت پوست برداشته شود. در نتیجه این دسته از تغییرات اعمال شده ، فرآیند جراحی ترمیمی بینی در اصفهان را پیچیده و سخت تر خواهد کرد. به گونه ای که ممکن است جراح برای اعمال تغییرات لازم از پیوند استخوانی بکار گیرد. هر چه جراح بینی مهارت و تجربه کافی داشته باشد ، تمامی تغییرات اعمال شده را به درستی انجام خواهد داد به گونه ای که دیگر نیازی به جراحی بینی ثانویه نباشد.

جراحی بینی ثانویه با چه تکنیکی انجام می شود ؟

پس از مراجعه زیبا جو به پزشک جهت جراحی ترمیمی بینی در اصفهان ، تمامی ساختار بینی بررسی شده و جراح توصیه می کند تا عکس هایی از ساختار داخلی بینی تهیه شود. بعد از انجام بررسی های لازم ، و در صورت عدم وجود عارضه ای نگران کننده و وجود مشکلات سطحی ، پزشک تغییرات را با استفاده از تکنیک بسته اعمال می کند. در این روش هیچ گونه برشی بر روی بینی ایجاد نمی شود و تنها دو برش در حفره های بینی ایجاد شده تا تغییرات جزئی انجام شود. اما در برخی مواقع ممکن است مشکلات موجود بسیار وسیع باشند و دکتر خوب رینوپلاستی برای اعمال تغییرات به دسترسی بیشتری احتیاج داشته باشد ، در این مواقع از تکنیک باز استفاده می شود ، چراکه با برش های ایجاد شده پوست به طور کلی از ساختار بینی به سمت بالا کشیده می شود و پزشک دسترسی کامل و لازم را برای انجام پروسه رینوپلاستی به دست می آورد.

 

جراحی ترمیمی بینی - دکتر مومنی

 

ترمیم محل بخیه ها بعد از جراحی بینی ثانویه

فاکتور های متعددی همچون نوع پوست ، گذشت زمان و سن بیمار ، سیستم ایمنی بدن در بهبود محل برش ها بعد از جراحی ترمیمی بینی در اصفهان تاثیر می گذارند. توجه داشته باشید که افرادی سیگاری و افرادی که مرتبا از نوشیدنی های حاوی الکل استفاده می کنند بیشتر مستعد باقی ماندن محل برش ها بر روی ساختار بینی خواهند بود. زیرا روند بهبود و ترمیم بافت های آسیب دیده در آن ها بسیار کند بوده و به خوبی پیش نمی رود. در نتیجه با رعایت مراقبت های بعد از جراحی بینی که از جانب جراح بینی خوب و حاذق دکتر مومنی در اصفهان به شما توصیه می شود و همچنین استفاده مرتب از کرم و پماد های ترمیم کننده ، می توانید در از بین بردن برش ها و محل بخیه ها اقدامی موثر را نیز انجام دهید.

کاندیدای مناسب جراحـی بینی ترمیمی چه کسانی هستند ؟

فردی که از نتایج جراحی بینی اولیه خود رضایت نداشته و ساختار بینی اش تاب و تحمل یک جراحی دیگر را داشته باشد و از شرایط عمومی جراحی نیز برخوردار باشد کاندیدای مناسبی برای جراحی بینی ثانویه خواهد بود. برای بهبود زخم های ناشی از جراحی بینی ، در برخی از افراد به 1 و در برخی دیگر به 2 سال زمان نیاز است. در این مدت زمان ورم بینی نیز به طور کامل فروکش کرده و نتیجه نهایی نمایان می شود، از همین رو فرد بهتر می تواند در رابطه با انجام یا عدم انجام جراحی ترمیمی بینی در اصفهان تصمیم گیری کند.

 جراحی بینی ترمیمی در بینی های گوشتی راحت تر انجام می شود یا بینی های استخوانی؟

جراحی ترمیمی نیازمند باز شدن مجدد بینی و خارج کردن غضروف ها و استخوان های دیگر می باشد ، همچنین در شکل بینی نیز مجددا تغییر ایجاد خواهد شد . بینی های گوشتی با داشتن پوست ضخیم و استخوان ها و غضروف های ضعیف معمولا عمل سخت تری را در پیش رو خواهند داشت زیرا هر تغییر بیشتر نیازمند نازک تر شدن پوست بینی می باشد و اگر پزشک به این روند مسلط نباشد ، بعد از جراحی ممکن است بینی دچار افتادگی شود.
بینی های استخوانی معمولا گزینه های خیلی بهتری برای جراحی و ایجاد تغییرات می باشند زیرا استخوان های محکمی دارند و پوست بینی دراین نوع بینی ها بسیار نازک می باشد معمولا خیلی راحت تر می توانند دستخوش تغییرات شوند.

ریکاوری پس از جراحی ترمیمی بینی در اصفهان

همانطور که پیش از این نیز گفتیم جراحی بینی ثانویه جراحی چالشی تری می باشد و بعد از آن ممکن است شانس عمل ترمیمی بعدی برای برخی از افراد دیگر وجود نداشته باشد بنابراین دوره ریکاوری یک دوره طلایی برای افراد به شمار می رود و باید در خصوص رعایت نکات مراقبتی بسیار حساس باشند و به نکاتی که پزشک بعد از جراحی به آنها توصیه می کند بسیار توجه داشته باشند. برخی از نکاتی که بعد از جراحی ترمیمی مهم تر می باشند را به شما ارائه می دهیم:

  • رژیم غذایی بسیار سالمی را در پیش بگیرید و مقادیر بسیار زیادی آب بنوشید.
  • سیگار نکشید و در صورتی که سیگاری می باشید هرچه زودتر اینکار را ترک کنید.
  • با پزشک صحبت کنید و نظر وی را در خصوص مصرف آن پیش و پس از جراحی جویا شوید.
  • از مصرف داروهایی مانند ادویل ، اسپرین دو هفته پیش از جراحی خودداری کنید. حتماپیش از جراحی در مورد مکمل ها و ویتامین هایی که مصرف می کنید.
  • در نظر داشته باشید که دوره ریکاوری در بینی های گوشتی و استخوانی بسیار متفاوت است و بینی های گوشتی نیازمند مراقبت های بیشتری است.

آیا عمل بینی ترمیمی پروسه ای خطرناک و پر تهاجم است ؟

ممکن است زیبا جویانی که به نتیجه عالی از جراحی بینی اولیه خود دست نیافته اند ، نگرانی های بسیار زیادی از جراحی بینی ترمیمی خود داشته باشند. اما اگر در انتخاب جراح بینی ثانویه خود دقت کافی را داشته باشید و از مهارت و تجربه بالای ایشان اطمینان داشته باشید ، خطر و ریسک این پروسه نه تنها شما را تهدید نمی کند ، بلکه با بر طرف کردن مشکلات ناشی از عمل بینی اولیه سبب افزایش اعتماد بنفس و تنفس آسان شما عزیزان خواهد شد. در نتیجه علاوه بر رعایت اقدام قبل و بعد از رینوپلاستی زمان کافی برای انتخاب جراح خود بگذارید ، تا به نتیجه ای عالی دست پیدا کنید.

کاربرد جراحی بینی ترمیمی چیست ؟

همانطور که می دانید انتخاب جراح بینی خوب در اصفهان بسیار نکته مهمی به شمار می رود و در این خصوص نباید به قیمت ها توجه نمایید زیرا یک جراح بینی بسیار خوب همچون دکتر علیرضا مومنی نسبت به تجارب و نتیجه بسیار خوبی که به شما ارائه می دهد از شما دستمزد دریافت می کند . در صورتی که تنها در پی مقایسه قیمت ها باشید و نه کیفیت کار ممکن است بعد از جراحی بینی اولیه خود دچار مشکلاتی مانند مشکلات تنفسی یا ایرادات ساختاری شوید و مجبور به جراحی ترمیمی بینی در اصفهان شوید.زیرا این جراحی قادر به اصلاح مشکلات تنفسی ناشی از جراحی بینی اولیه، متقارن کردن سوراخ های بینی ، قرار دادن گرافت برای نوک بینی و مواردی از این قبیل می باشد.