جراحی زیبایی گوش یا اتوپلاستی ، یکی از جراحی های زیبایی بوده که هدف از انجام آن ، بهبود فرم ظاهری گوش ها ( تغییر سایز ، مکان و شکل گوش ) می باشد. طبق گفته های دکتر علیرضا مومنی ، بهترنی متخصص گوش و حلق و بینی اصفهان با کمک این عمل ، می تواند نواقص مادرزادی و آسیب دیدگی های ایجاد شده در طی حوادث ، را برطرف کند و در نهایت ، با زیباتر شدن شکل ظاهری گوش ها همراه شما خواهد بود.

 

جراحی زیبایی گوش-دکتر مومنی

 

چگونگی انجام جراحی گوش با دکتر مومنی

جراحی با ایجاد برش هایی در نواحی مختلف گوش ها آغاز خواهد شد ، در نتیجه زیبا جویان طی این پروسه درد را احساس خواهند کرد ، به همین منظور جراح گوش خوب در اصفهان دکتر مومنی از ماده بیهوشی استفاده می کند تا فرآیند اتوپلاستی با آرامش بیشتر زیبا جو انجام شود. سپس با توجه به مشکلات موجود که در جلسات مشاوره از جانب پزشک بررسی شده است ، برش ها در نواحی همچون لبه گوش ، غضروف و غیره نیز ایجاد می شوند ، تا بعد از پایان جراحی به راحتی قابل مشاهده نباشند. پزشک در طی جراحی اتوپلاستی ، غضروف و پوست گوش بیمار را اصلاح کرده و تغییرات لازم را نیز ایجاد می کند و در انتها و پس از اعمال تغییرات لازم به منظور حفظ ساختار جدید از بخیه ها  برای بستن برش ها بکار می گیرد. البته استفاده از نوع بخیه جذبی و غیر جذبی صلاح دیده پزشک می باشد.

انواع جراحی زیبایی گوش در اصفهان

سنجاق کردن گوش : در این مواقع بهترین جراحدکتر علیرضا مومنی در اصفهان تلاش می کند تا با کمک تکنیک های موجود گوش را نیز به سر نزدیک کند. این روش برای افرادی مناسب است ، که گوش هایی برجسته دارند.

برجسته کردن گوش : در برخی مواقع ممکن است اتوپلاستی با هدف افزایش اندازه گوش ها انجام شود. در واقع برخی از افراد به صورت ژنتیکی گوش هایی کوچک دارند و حتی ممکن است ساختار بیرونی گوش در آن ها به طور کامل رشد نکند و هیچ گونه تناسبی با سر نداشته باشد.

کاهش اندازه گوش : اگر گوش های شما از حالت طبیعی بزرگ تر باشد ، فرد به اختلال ماکروتیا مبتلا است. در این صورت می توان جراحی را با هدف کاهش اندازه گوش ، عمل گوش ها انجام داد.

بهترین کاندید برای اتوپلاستی چه کسانی هستند ؟

کودکان با گوش های برجسته از بهترین افرادی به شمار می روند که می توانند بهترین نتیجه نهایی را از این پروسه دریافت کنند. زیرا رشد لاله گوش در رنج سنی 5 الی 6 سالگی به تکامل می رسد و بهترین تایم برای فرزند دلبندتان این سن است زیرا خیلی سریع تر از سنین دیگر بهبودی را دریافت می کنند. اما در اشخاص بزرگسال بایستی به سلامت جسمی و روانی رسیده باشند که تصمیم نهایی را بدون اعمال نظر شخص دیگری گرفت باشند و خود درک و انتظار معقولی از این پروسه جوانساز و درمانی را داشته باشند. دقت به این امر که غضروف گوش به اندازه کودکی نرم و منعطف نیست اما با این وجود باز هم پزشک با سابقه و معتبر می تواند بهترین نتیجه نهایی را از جراحی زیبایی گوش برای فرد متقاضی برآورده می نماید.

 

جراحی زیبایی گوش- دکتر مومنی

 

اهمیت عمل زیبایی گوش در اصفهان

جراحی زیبایی گوش در اصفهان در راستای زیبایی و درمانی برای اشخاص متقاضی استفاده می شود. در موارد درمانی خب علت پروسه واضح است و با مراجعه به پزشک و معاینات اولیه پزشک تشخیص را بر عمل گوش می دهد. اما در موارد زیبایی بعد از اینکه فرد تصمیم خود را برای انجام این متد گرفت بایستی به مطب مراجعه کند و زیر نظر و صلاحدید بهترین پزشک در اصفهان دکتر مومنی تصمیم خود را عملی کند. در زیر یکسری از تاثیرات مثبت این روند را شرح می دهیم :

 • دوره نقاهت بسیار کوتاه
 • موجب افزایش اعتماد به نفس در افراد
 • مدل آینه ای گوش ها بهبود می یابد
 • جذابیت فرد دوچندان می گردد
 • بدون عارضه جبران ناپذیر است
 • نیازی به برش غضروف نیست
 • سبب استاندارد سازی گوش ها با دیگر اجزای چهره می شود

اقدامات و نکات مهم مراقبت های بعد از جراحی گوش

 1. تا بهبودی نسبی سر خود را خم نکنید.
 2. از هد بند های توصیه شده در زمان مناسب استفاده کنید.
 3. به هنگام عطسه ، از جلوگیری آن بپرهیزید و هوا را از دهان خود خارج کنید.
 4. دارو های تجویز شده توسط پزشک را در زمان های از پیش تعیین شده مرتبا استفاده کنید.
 5. برای کاهش میزان درد در روز های ابتدایی از میل کردن غذا های سفت و چسبنده خودداری کنید.
 6. سعی کنید در دوره نقاهت جراحی زیبایی گوش از عوامل موثر بر سرما خوردگی و ابتلا به آنفولانزا و بیماری های فصلی خودداری کنید.
 7. ترشحات خونابه از محل برش خورده در روز های ابتدایی تا هفت الی ده روز اول طبیعی بوده و جای نگرانی وجود نخواهد داشت.
 8. به هنگام استراحت از قرار دادن گوش های خود بر روی زمین خودداری کرده و سعی کنید با استفاده از چند بالشت سر خود را بالا نگه دارید و به صورت طاق باز استراحت کنید.

عوارض قابل انتظار اتوپلاستی برای بیماران

التهاب گوش تا مدتی همراه شما خواهد بود : پس از انجام اتوپلاستی ، التهاب امری طبیعی بوده که مدتی باید با آن کنار بیایید. راهکار اصلی برای درمان این عارضه صبوری بیمار است ؛ زیرا با ترمیم و خشک شدن زخم ها ، این التهابات رفته رفته از بین می روند . البته در نظر داشته باشید که پزشک نیز برای شما دارو هایی تجویز می کند تا شدت تورم قابل کنترل باشد. حال در صورتی که با گذشت زمان ، درد شما افزایش یافت بهتر است با پزشک خود مشورت کنید . استفاده از کمپرس سرد ، پانسمان های استریل ، کرم‌ های ترمیم‌ کننده پوست از جمله موارد دیگری است که می ‌تواند در طول این مسیر به یاریتان بشتابد.

از ایجاد واکنش های آلرژیک نترسید : واکنش‌های آلرژیک پس از عمل زیبایی گوش معمولاً به شکل علائمی چون قرمزی ، خارش و ورم ظاهر می‌ شوند. این واکنش ها ممکن است به دلیل تماس پوست با نخ ‌های بخیه یا مواد ضد عفونی کننده ایجاد شده باشد ؛ زیرا بدن هر فرد به شکل متفاوتی به مواد شیمیایی واکنش نشان می ‌دهد. همچنین این علائم ممکن است به دلیل حساسیت پوست یا سیستم ایمنی فرد ایجاد شود که در برخی افراد بیشتر مشاهده می‌ شود. تنها نکته حائز اهمیت این است که پس از اتوپلاستی ، هرگونه واکنش آلرژیک یا حساسیتی که در ناحیه‌ جراحی ظاهر می‌ شود را به پزشک گزارش دهید. این واکنش‌ها عموماً با داروهای ضد آلرژیک ، مثل آنتی‌ هیستامین‌ ها قابل کنترل هستند.

از عارضه ای به نام عفونت بیشتر بدانید : می توان گفت یکی از ناخوشایند ترین عوارض بعد از اتوپلاستی عفونت درنواحی زخم شده است و کلافگی زیادی را برای بیمار ایجاد می کند . علت ایجاد ان نیز بدیهی است ؛ زیرا میکروب ها و باکتری ها با عدم رعایت نکات بهداشتی ، دیر یا زود به سراغ تان می آیند .حال می توان گفت که استریل بودن محیط عمل و ابزارها ، مانع از ورود میکروب‌ ها به ناحیه جراحی و عفونت آن می شود . توجه به تمیز بودن پانسمان و تعویض آن در زمان مناسب ، از نکات دیگری است که باید توسط بیمار رعایت شود .

هزینه جراحی زیبایی گوش در اصفهان

در پاسخ به پرسش فوق ، باید ذکر کرد ؛ افرادی که تمایل به آگاهی از هزینه عمل زیبایی گوش را دارند ؛ باید جهت کسب اطلاعات بیشتر در این باره ، به جراح و متخصص گوش و حلق و بینی اصفهان دکتر مومنی ، مراجعه کرده و تحت معاینه قرار گیرند ؛ سپس ، می توانند هزینه عمل زیبایی گوش را از ایشان جویا شوند. چگونگی پرداخت هزینه عمل جراحی اتوپلاستی توسط بیمه ، سوال بسیاری از افراد متقاضی آن می باشد ؛ در این رابطه ، باید ذکر کرد که بیمه ، هزینه عمل گوش را متقبل نمی شود ؛ چرا که ، این عمل در دسته جراحی های زیبایی قرار می گیرد و همانطور که می دانیم بیمه ، هزینه هیچ کدام از عمل های زیبایی را پرداخت نمی کند.

سوالات متداول اتوپلاستی در اصفهان

 • مدت زمان مورد نیاز جهت انجام عمل جراحی اتوپلاستی چقدر است ؟

بسیاری از افراد ، در این رابطه سوال می پرسند ؛ در پاسخ به این پرسش ، باید ذکر شود ؛ مدت زمان دقیق انجام جراحی زیبایی گوش ، با توجه به میزان ایرادات گوش بیماران متفاوت می باشد ؛ اما به طور کلی ، گفته می شود این جراحی زیبایی ، به مدت 2 ساعت به طول می انجامد.

 • آیا پروسه اتوپلاستی می تواند بر شنوایی بیماران تاثیر بگذارد ؟

مکانیسیم شنوایی تمامی افراد در گوش داخلی و میانی قرار دارد ، بنابراین بهتر است بدانید که پروسه اتوپلاستی در گوش خارجی انجام شده و هیچ گونه تداخلی با داخل ساختار گوش ندارد. به همین منظور هرگز در این اقدام بیمار دچار افت شنوایی و هرگونه اختلال مربوط به شنوایی نخواهد شد.

 • آیا نتایج جراحی گوش در کودکان با مرور زمان تغییر می کند ؟

خیر ، تمامی تغییرات و اصلاحات ایجاد شده بر روی استخوان و ساختار کلی گوش کودک تا زمان رشد گوش ها به یک شکل بوده و فرم آن نیز هرگز تغییر نمی کند. به همین منظور احتمال تغییر شکل گوش های کودکان در بزرگسالی بسیار نادر بوده و نیازمند جراحی مجدد نمی باشد. مگر آن که بر اثر وارد شدن ضربه ای بسیار محکم ساختار گوش تغییر کند و نیازمند جراحی و ترمیم باشد.

 • رژیم غذایی زیبا جویان بعد از اتوپلاستی چگونه است ؟

با توجه به نظر پزشکان ، بهتر است افراد رژیم غذایی خود را در دوره نقاهت بعد از جراحی زیبایی گوش با مایعات و سوپ های رقیق آغاز کنند. انجام و رعایت این موارد از وارد شدن آسیب و کاهش درد ناشی از جویدن غذا به بیماران کمک بسیاری نیز می کند. بنابراین سعی کنید از انواع سوپ ها ، پوره سیب زمینی ، سبزیجات حاوی فیبر بالا  نیز استفاده کنید.

 • دوره نقاهت و نحوه بهبودی بیمار بعد از اتوپلاستی چگونه است ؟

بهتر است بدانید که روند بهبودی جراحی زیبایی گوش در هر فردی با توجه به سیستم ایمنی آن ها متفاوت خواهد بود. اما به طور کلی هر گونه علائم و عوارض جانبی در بیماران در بازه زمانی هفت الی ده روزه بهبود می یابد.

نکته: برای آن که این پروسه با سرعت بیشتری سپری شود ، پزشک خوب در اصفهان دکتر مومنی ، توصیه می کند تا اقدامات مراقبتی بعد از اتوپلاستی با دقت و توجه بسیار بالایی رعایت شود تا افراد به نتیجه ای بی نظیر از جراحی خود دست یابند.