مراقبت های بعد از جراحی بینی : جراحی بینی که به طور کاملاً ماهرانه توسط دکتر علیرضا مومنی صورت می گیرد، تنها 1 الی 3 ساعت به طول می انجامد ؛ در حالی که فرد زیباجو پس از عمل جراحی ، باید دوران نقاهت طولانی تری را پشت سر بگذارد.

 

 

چگونگی سپری دوران نقاهت جراحی بینی ، از اهمیت به سزایی برخوردار بوده و بر روی نتایج دریافتی از عمل بینی و همچنین بروز عوارض ناشی از آن نیز تاثیر گذار می باشد ؛ به همین علت ، همواره به کسانی که تحت عمل جراحی بینی قرار گرفته اند ؛ توصیه به دقت در رعایت نکات و دستورالعمل های پزشک می گردد.

در مقاله پیش رو ، مهم ترین نکات بعد از جراحی بینی ذکر شده است ؛ با دقت در رعایت آن ها بهترین نتایج را از جراحی زیبایی بینی ، دریافت خواهید کرد.

مراقبت های بعد از جراحی بینی

در ذیل به تعدادی از مهم ترین نکات مراقبتی بعد از جراحی بینی اشاره نموده ایم:

نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی

 1. نکته اول : خوابیدن بر روی شکم و پهلوها در دوران نقاهت عمل بینی ، منجر به وارد شدن فشار به صورت و بینی می گردد ؛ از این رو ، بهتر است افراد زیباجو در این دوران به طور طاق باز بخوابند.
 2. نکته دوم : پس از جراحی زیبایی بینی ، شاهد بروز تورم و کبودی در افراد خواهیم بود ؛ که آن نیز ناشی از خونریزی های زیر پوستی می باشد ؛ حال در صورتی که سر در مکانی بالاتر از بدن قرار گیرد ، مایعات میان بافتی خالی شده و تورم و کبودی کاهش می یابد ؛ به همین علت ، به افراد توصیه می شود در حین خواب و استراحت دو بالش در زیر سر خود قرار دهند.

 

 

ورم بعد از عمل بینی

اگر بخواهیم به طور دقیق تر اشاره کنیم ؛ پس از جراحی زیبایی بینی مایعاتی که از رگ ها خارج می شوند ؛ زیر پوست تجمع کرده و منجر به بروز تورم صورت و بینی می گردند ؛ حال رعایت برخی از نکات که در ذیل به آن ها اشاره شده است ؛ می تواند سبب تسریع در روند بهبودی تورم و کبودی ناشی از جراحی بینی شود.

 • استفاده از کمپرس یخ
 • مصرف آب آناناس و آب کرفس
 • ساخت زاویه 30 درجه در حین خواب و استراحت
 • عدم قرار گیری در معرض نور مستقیم خورشید و گرما
 • عدم استفاده از نی
 • حذف یا کاهش قابل توجه نمک و ادویه از رژیم غذایی
 • اجتناب از استعمال دخانیات و قرارگیری در معرض دود آن
 • خودداری از مصرف نوشیدنی های حاوی الکل
 • و از این قبیل موارد

خمیازه کشیدن بعد از عمل بینی

خمیازه کشیدن ، عملی غیر ارادی و طبیعی بوده که عضله های صورت و حفره های بینی را درگیر می کند ؛ از این رو ، به افراد زیباجو توصیه می گردد در دوران نقاهت جراحی بینی ، با دهان باز خمیازه کشیده و به منظور جلوگیری از باز شدن بخیه ها ، با دست اطراف بینی خود را نگه دارند.