نکات و مراقبت های بعد از لیفت صورت

مراقبت های بعد از لیفت صورت : با گذشت زمان و بنا به دلایل مختلف از میزان چربی های زیرجلدی و همچنین میزان تولید الاستین و کلاژن پوست کم شده، پوست قوام خود را از دست داده، دچار شلی و افتادگی می گردد که این امر موجب پیر به نظر رسیدن افراد و کاهش جذابیت صورت آن ها می شود. ( جراحی لیفت صورت )

جراحی لیفت صورت از جمله خدمات دکتر علیرضا مومنی می باشد که با انجام آن می توان با حذف پوست اضافه و آویزان صورت، موجب برطرف شدن مشکل شلی پوست شده و جوانی چهره را به افراد باز گرداند.

دستیابی به بهترین نتایج از این جراحی زیبایی در گرو انتخاب بهترین پزشک و همچنین رعایت نکات مراقبتی بعد از لیفت صورت می باشد که ما در ادامه توضیحات مفصلی را در این رابطه خدمت تان ارائه نموده ایم.

 

مراقبت های بعد از لیفت صورت

 

دستورالعمل ها و مراقبت های بعد از لیفت صورت

رعایت نکات و مراقبت هایی که پزشک تاکید به انجام آن ها بعد از جراحی لیفت صورت دارد موجب می شود تا دوران نقاهت تان به بهترین شکل ممکن سپری شده و بهترین نتایج از این جراحی زیبایی برای تان حاصل شود. بنابراین به هیچ عنوان در انجام آن ها کوتاهی نکنید.

  • پزشک اقدام به گذاشتن وسیله پلاستیکی کوچکی به نام درن در کنار زخم شما می کند که هدف از قرار دادن آن خروج هرچه بهتر خون از زیر پوست می باشد؛ حتماً در 48 ساعت ابتدایی به مطب پزشک خود مراجعه نموده و نسبت به خارج کردن این وسیله اقدام کنید.
  • بعد از جراحی مقداری تورم در نواحی مختلف صورت بروز می کند که میزان این تورم طی روزهای ابتدایی ( معمولاً 3 روز ) در ناحیه هایی که پوست شان نازک تر است شدت می یابد که مسئله ای طبیعی بوده و جای هیچگونه نگرانی نیست.
  • طی 3 روز ابتدایی به منظور کاهش هرچه سریع تر ورم بروز یافته، بر روی نواحی دارای تورم کمپرس سرد و بعد از آن کمپرس گرم بگذارید.
  • این عمل جراحی به طور معمول نیاز به بستری نداشته و بیمار در صورت نداشتن مشکل خاص با صلاحدید پزشک همان روز از بیمارستان ترخیص می شود.
  • به مدت 24 ساعت اول جراحی اقدام به خوردن مواد غذایی سفت نکنید. بعد از این مدت زمان می توانید رژیم غذایی معمول خود را از سر بگیرید.
  • در طول دوران نقاهت و بهبودی از خوردن فست فود و سایر غذاهایی که حاوی مقدار زیادی نمک و ادویه هستند اجتناب کنید.
  • اقدام به شستشوی زخم ها با آب و شامپوی بچه نموده و به منظور جلوگیری از بروز عفونت به طور مرتب استحمام کنید و غیره.