پزشک در طی انجام پروتز چانه با استفاده از ایمپلنت های صورت بر روی بزرگ کردن چانه تمرکز کرده و سبب برقراری تعادل و تناسب در میان اعضا صورت می گردد ؛ لازم به ذکر است چانه، تاثیر به سزایی بر روی زیبایی چهره دارد ؛ چرا که کوچک یا لاغر بودن آن سبب بزرگ تر به نظر رسیدن بینی و تپل تر دیده شدن گردن می شود. میزان عقب رفتگی چانه در برخی از افراد ، بسیار زیاد است. به طوری که ، منجر به بروز حالت bird face ، در آن ها می گردد. با انجام این تکنیک جراحی ، می توان به راحتی به رفع این نوع از مشکلات پرداخت. ایمپلنت چانه را می توانید نزد دکتر علیرضا مومنی انجام دهید.

 

پروتز چانه

ایمپلنت چـانه چگونه انجام می شود ؟

پیش از انجام عمل جراحی ، باید ایمپلنت ، طبق سایز و شکل ظاهری چانه بیمار انتخاب گردد و سپس ؛ کارگذاری ایمپلنت ، تحت بیهوشی عمومی انجام گیرد. کارگذاری پروتز چانه ، نیازمند ایجاد برش در یکی از نواحی زیر چانه یا درون دهان می باشد. پس از ایجاد برش های مورد نیاز ، پزشک خوب و با تجربه در اصفهان دکتر مومنی اقدام به کارگذاری ایمپلنت بر روی استخوان در امتداد فک می کند.

برش ها جراحی پروتز چانه در کدام نواحی ایجاد می شود؟

در پروسه ایمپلنت چانه ، جراح با تجربه ، با توجه به میزان مشکلات موجود و اقدامات لازم که می خواهد انجام دهد ، برش ها را به دو صورت زیر چانه و داخل دهان نیز انجام خواهد داد که در ادامه به آن ها می پردازیم.

برش زیر چانه

در این روش در نواحی چین زیر چانه برش خارجی ایجاد می شوند. قرار دادن پروتز در این پروسه بسیار آسان تر بوده و سبب می شود تا پروتز به صورت کاملا دقیق نیز جای گذاری شود. تنها معایب این تکنیک باقی ماندن محل برش بر روی پوست زیبا جو بوده  که توسط پماد های درمانی نیز می توان آثار به جا مانده از آن را بهبود بخشید.

برش های داخل دهانی

بر خلاف پروتز چانه با استفاده از ایجاد برش ها در زیر چانه ، در این تکنیک برش ها در داخل دهان و از ناحیه ای از لب پایین که به لثه متصل شده است ایجاد خواهد شد. هیچ یک از برش ها بعد از بهبودی کامل قابل مشاهده نخواهند بود ، اما با توجه به دشواری قرار دادن پروتز امکان در داخل فک در این مواقع بروز عفونت البته ، در برخی موارد بسیار نادر و اندک وجود خواهد داشت.

کاندید های مناسب جراحی پروتز چانه

 • کسانی که چانه عقب رفته دارند
 • آنان که فرم چانه مربعی یا نوک تیز دارند
 • اشخاصی با غبغب بزرگ و گردن های پر و گوشتی
 • افرادی که بخاطر کوچک بودن چانه ، سبب بزرگنمایی بینی آن ها شده است

دوران نقاهت ایمپلنت چانه

مدت زمان مورد نیاز به منظور استراحت پس از عمل پروتز چانه ، نه تنها طولانی نبوده بلکه افراد ، پس از گذشت مدت کوتاهی می توانند به انجام امور روزانه خود بپردازند. رعایت دستورالعمل های توصیه شده توسط بهترین جراح چانه در اصفهان دکتر علیرضا مومنی در این دوران ، از اهمیت به سزایی برخوردار می باشد.منجر به تسریع در روند بهبودی و همچنین جلوگیری از بروز عوارض ناشی از آن می گردد. بنابراین ، در این باره بسیار دقت کنید و به هیچ عنوان سهل انگاری نکنید.

مزایای فوق العاده ایمپلنت چانه چیست؟

 1. افزایش زیبایی ظاهر زیبا جویان
 2. ماندگاری طولانی مدت و دائمی
 3. بهبود جلوه و برجستگی چانه
 4. تقویت ساختار ضعیف استخوان فک
 5. ایجاد یک خط فک مشخص و متعادل
 6. باز گردانی حجم از دست رفته و نامناسب چانه
 7. تغییر سایز ایمپلنت با توجه به خواسته زیبا جو
 8. ایجاد هماهنگی و تعادل در صورت و گردن زیبا جو
 9. پروتز چانه و کمک به خوش فرم تر به نظر رسیدن گونه ها

 

پروتز چانه

 

مراقبت های قبل از جراحی چانه

 • اطلاع سابقه بیماری به دکتر مربوطه
 • داروهای مصرفی در ماه ها و روز های اخیر را به پزشک خوب در اصفهان دکتر مومنی اطلاع دهید.
 • استفاده از داروهای ضد بارداری که هورمون به حساب می آیند و همچنین داروهای رژیمی را قطع کنید.
 • آزمایش های لازم را جهت اطمینان از سلامتی فرد متقاضی از فاکتور های مهم انجام ایمپلنت چانه به شمار می رود.
 • انتخاب دکتر حاذق و با تجربه برای انجام پروتز چانه از ابتدایی ترین اقدامات قبل از روند جراحی به حساب می آید که موجب ایمن سازی پروسه می شود و فرد دیگر دلواپس نتیجه نخواهد بود.

پروتز چانه از چه موادی ساخته شده است ؟

در شکل ها و مقیاس های متفاوتی برای برطرف سازی نیاز هر شخص وجود دارد که طبیعتا از سلیکون ساخته شده است. به فرم استخوان طبیعی چانه شبیه سازی شده است. بنابراین اگر این روند به وسیله دکتر با تجربه و ماهر انجام شود تشخیص اینکه شما عمل زیبایی انجام داده اید یا خیر بسیار کار سختی خواهد بود.

مراقبت های بعد از جراحی پروتز چانه

همانطور که میدانید اجزا صورت در زیبایی شناسی جزو فاکتور های مهم به حساب می آیند. چنانچه که ذره ای عقب یا جلو بودن چانه یا کوتاه تر از میزان استاندارد باشد ، زیبایی صورت فرد را تحت تاثیر می گذارد . انجام جراحی توسط دکتر صورت میگیرد اما مراقبت های بعد از آن به عهده فرد خواهد بود که میزان ماندگاری بیشتر و تثبیت آن را تعیین می کند در نتیجه توصیه های دکتر در ارتباط با اقدامات بعد از جراحی پروتز چانه را با دقت انجام دهید ک
میزان تورم بعد از پروسه امری کاملا طبیعی است و برای کاهش ورم میتوانید از کمپرس سرد استفاده کنید.

 1. از خوردن غذاهایی که برای جویدن به فک فشار وارد می شود خودداری کنید.
 2. بهتر است استعمال دخانیات و مصرف نوشیدنی های حاوی الکل را قطع کنید.
 3. مدت 3 روز بعد از عمل بخاطر فیکس و ثابت ماندن جایگاه پروتز بهتر است از بانداژ و پانسمان را مورد استفاده قرار دهید.
 4. در هفته دوم پس از جراحی ایمپلنت چانه می توانید به نسبت شرایط جسمانی خود به انجام فعالیت های روزمره ادامه دهید.
 5. برخی مواقع مقداری درد در ناحیه فک و صورت احساس می شود که با استفاده از داروهای تسکین دهنده که دکتر تجویز کرده اند می توان با این درد ها مقابله کرد.

ورم بعد از ایمپلنت چانه

بروز تورم و کبودی پس از عمل جراحی پروتز چانه ، از شایع ترین عوارض ناشی از آن می باشد که جای هیچ گونه نگرانی ندارد ؛ چرا که ، با گذشت زمان به مرور برطرف می گردد ؛ لازم به ذکر است ، رعایت برخی از موارد ؛ همچون استفاده از کمپرس یخ ، حذف یا کاهش نمک و ادویه از رژیم غذایی ، مصرف آب آناناس و آب کرفس و از این قبیل موارد منجر به تسریع در رفع تورم و کبودی ناشی از این جراحی زیبایی صورت می گردد.

هزینه عمل چانه چقدر است ؟

تعیین هزینه نهایی عمل جراحی پروتز چانه ، پس از انجام معاینات و بررسی های مورد نیاز توسط بهترین جراح اصفهان دکتر علیرضا مومنی ، انجام می گیرد ؛ به همین علت ، به افراد جهت کسب اطلاعات بیشتر در این باره توصیه به مراجعه نزد پزشک می گردد.