بینی ، تشکیل شده از استخوان ، غضروف ، بافت چربی و پوست می باشد ، که در میان انواع آن ، بینی هایی را که دارای پوست ضخیم و غضروف های ضعیف هستند را بینی گوشتی ، می نامند ؛ در مقاله پیش رو ، دکتر علیرضا مومنی ، بهترین جراح بینی اصفهان به شرح این نوع از بینی ها و جراحی بینی گوشتی خواهیم پرداخت ؛ با ما همراه باشید.

عمل زیبایی بینی گوشتی در اصفهان

احتمالا شنیده یا دیده اید که گفته می شود ، عمل بینی گوشتی نسبت به عمل بینی استخوانی ، دشوارتر است ؛ در ذیل ، در ارتباط با علت این موضوع توضیح داده شده است : مبنای عمل زیبایی بینی ، اعمال تغییرات مورد نیاز بر روی استخوان بینی می باشد و از آنجایی که بینی های گوشتی ، دارای پوست ضخیم و غضروف ضعیف هستند ، گفته می شود که جراحی بینی گوشتی کمی دشوارتر از عمل بینی استخوانی می باشد ؛ لازم به ذکر است ، به همین علت به افراد زیباجو دارای بینی گوشتی ، توصیه می گردد در انتخاب جراح بینی ، بسیار دقت کرده و بهترین جراح بینی را برگزینند. از ویژگی فرم ظاهری بینی های گوشتی ، می توانیم به نوک پهن و افتاده اشاره کنیم که آن نیز ناشی از فشار پوست بر روی غضروف های بینی ، می باشد. لازم به ذکر است ، بینی های گوشتی نیز انواع متفاوتی دارند ، که آن ها عبارت اند از :

 1. بینی هایی که ضخیم بودن پوست آن ها ناشی ، از غدد سباسه می باشد.
 2. بینی هایی که پوست ضخیم آن ها ، ناشی از بافت بسیار است.

لازم به ذکر است ، بینی های گوشتی دسته اول نسبت به دسته دوم ، نتایج مطلوب تری را از جراحی بینی گوشتی ، دریافت خواهند کرد.

نحوه جراحی بینی گوشتی در اصفهان با دکتر علیرضا مومنی

در این عمل زیبایی اقداماتی به طور اختصاصی در بینی ها گوشتی انجام شده، که استفاده از آن در عمل بینی های استخوانی به ندرت پیش خواهد آمد. بینی های گوشتی دارای پیچیدگی و حساسیت بالایی هستند، و به همین علت با داشتن غضروفی ضعیف ممکن است جراح پیوند استخوانی در این عمل انجام دهد. پیوند غضروف سبب افزایش استحکام و شکل دادن به فرم بینی ها می شود. از دیگر روش های مورد استفاده در این جراحی برداشت لایه ای از چربی پوست بیمار بوده، عدم دقت و توجه به هنگام برداشت چربی و نازک کردن بیش از حد آن می تواند باعث اسیب های جدی به پوست بیمار شود.

روش های عمل بینی گوشتی

جراحی باز بینی های گوشتی : در این روش پزشک برشی در زیر نوک بینی ایجاد کرده و پوسته بینی را به طور کامل به سمت بالا می کشد. در این روش دسترسی بسیار زیاد بوده و جراح به راحتی تمامی ایرادات موجود در بینی گوشتی را رفع خواهد کرد. سپس پوسته بینی را به حالت اول برگردانده و محل برش را بخیه می زند.

تکنیک بسته جراحی بینی گوشتی : با استفاده از جراحی بینی های گوشتی با تکنیک بسته، برش هایی داخل حفره بینی ایجاد می شود. بهترین جراح بینی گوشتی اصفهان دسترسی کاملی به بینی با این روش داشته و به خوبی می تواند تمامی ایرادات را برطرف کند. پس از اتمام کار حفره های داخل بینی بخیه خورده و هیچ جای زخم و اسکاری در اطراف بینی بیمار دیده نخواهد شد.

توضیحات دکتر علیرضا مومنی درباره اصلاحات بینی زیباجو

 

چگونگی تقویت غضروف در بینی های گوشتی با دکتر مومنی

با توجه به ضعف موجود در غضروف بینی های گوشتی ، در اکثر مواقع نیازمند تقویت بیشتر می باشند تا بینی فرم جدید خود را در مدت زمان طولانی حفظ کند. تقویت غضروف این دسته از بینی ها به استحکام بیشتر ساختار بینی و پیشگیری از افتادگی نوک بینی کمک بسیار زیادی می کند. جراح بینی با تجربه و حاذق در برخی مواقع با برداشت غضروف و حتی اصلاح غضروف سعی در تقویت بیشتر ان ها دارد. در واقع این فرایند سبب می شود تا غضروف استحکام بیشتری داشته باشد و تیغه بینی زیبا جو صاف و متوازن شود. در طی جراحی بینی گوشتی و تقویت غضروف ، جراح بینی غضروف ها را از برخی نواحی برداشته و به قسمت های مورد نیاز اضافه می کند ، لازم به ذکر است که در صورت نبودن غضروف به میزان کافی طی جراحی رینوپلاستی ، جراح از غضروف لاله گوش یا دنده بیمار بکار خواهد گرفت. البته این تکنیک در تمامی افراد به کار گرفته نخواهد شد ، بلکه در مواقع مورد نیاز و با توجه به صلاح دید جراح رینوپلاستی انجام می شود. این فرایند تنها پروسه پیچیده همراه با جراحی بینی گوشتی نمی باشد ، بلکه جراح در این مواقع باید تغییرات بخصوص دیگری را اعمال کند تا در نهایت زیبا جویان به نتیجه ای عالی دست یابند.

پیوند غضروف از گوش ها : همانطور که اشاره شد بینی های گوشتی دارای غضروف ضعیفی هستند و در اکثر موارد پزشک ناچار است برای موفقیت در جراحی ، به پیوند غضروف از نواحی نظیر گوش اقدام کند. این ناحیه دارای غضروف انعطاف پذیری می باشد که فرم دهی به آن بسیار آسان است و جراح اینکار را بدون کمترین آسیب و ایجاد بافت اسکار در گوش ها انجام خواهد داد . البته دانستن این نکته نیز الزامی است که غضروف گوش از قدرت کافی جهت پیوند در ناحیه تیغه بینی برخوردار نیست و بیشتر برای نوک بینی مورد استفاده قرار می گیرد .

پیوند غضروف بینی از دنده : باید بدانید که در جراحی بینی گوشتی ، گاهی غضروف تیغه بینی یا گوش کافی نبوده و باید راه دیگری جهت فرم دهی به این عضو اتخاذ گردد . در این زمان پزشک غضروف های قفسه سینه فرد را به بینی پیوند می زند ، بدون آنکه کمترین آسیبی به عملکرد دنده شخص وارد شود . از مزایای این غضروف استحکام و عدم خم شدگی آن در مرور زمان است از همین رو گزینه مناسبی برای پیوند در تیغه بینی محسوب می شود .

بکارگیری از غضروف های مصنوعی: استفاده از غضروف های مصنوعی نیز در جراحی بینی گوشتی بسیار مرسوم است به گونه ای که آن ها چه برای پل و چه برای نوک بینی مناسب می باشند . این روش فواید مخصوص به خودش را دارد که از جمله آن ها می توانیم به عدم ایجاد بافت اسکار در دیگر نواحی بدن و جلوگیری از کلافگی بیمار در دوران نقاهت است .

نکته : توصیه می شود برای آن که پروسه های پیچیده رینوپلاستی شما کاسته شود ف انتظارات واقع بینانه داشته باشید و از انجام جراحی به روش های فانتزی و نیمه فانتزی خودداری کنید. ، زیرا این نوع از بینی ها به استخوان و غضروف های بسیار مقاوم نیاز دارد.

بینی گوشتی چه ویژگی‌ هایی دارد ؟

بینی گوشتی دارای پوستی با ضخامت بالا بوده و فرم نوک آن به نسبت نوع استخوانی ، پهن و گوشتالو می باشد ؛ به حدی که استخوان زیرین آن قابل لمس نمی باشد. بر روی پوست بینی های گوشتی منافذ باز و میزان چربی بیشتری را می توان مشاهده کرد. در این نوع از بینی شاهد پره های پهن و بزرگ هستید ؛ این عاملی افراد را به سمت انجام جراحی بینی گوشتی سوق می دهند. به طور عمده بیشتر افرادی که دارای بینی های گوشتی هستند میل به جمع شدن پره ها را در سر می پرورانند.

تزریق کورتون بعد از جراحی بینی گوشتی و تاثیرات همراه با آن

در ابتدا بهتر است با کورتون آشنا شوید ، باید بدانید که این دارو معمولا جهت کاهش تورم پس از جراحی نیز مورد استفاده قرار می گیرد و از تشکیل بافت اسکار جلوگیری می کند. با توجه به آن که تورم و التهاب ناشی از جراحی بینی گوشتی بسیار زیاد است و ممکن است به علت تجمع چربی زیاد زیر پوست بافت اسکار نیز تشکیل شود ، جراح تنها در موارد لازم تزریق کورتون را پیشنهاد می کند. به طور طبیعی هرگونه تورم بعد از رینوپلاستی باید در بازه زمانی دو هفته ای بهبود پیدا کند ، اما در برخی مواقع و با وجود دلایل مختلف ممکن است تورم بینی تا حدود یک سال نیز باقی بماند. در چنین شرایطی جراح بینی خوب و حاذق با توجه به میزان تورم موجود ، یک یا چند واحد کورتون را جهت کاهش ورم نیز تجویز می کند. جالب است بدانید که احتمال تشکیل بافت اسکار ، میان پوست بینی و استخوان در بینی های گوشتی بسیار زیاد است. این بافت می تواند ظاهر بینی افراد را تحت تاثیر قرار دهد. با پیشروی بافت اسکار به قسمت های مختلف ، مانع از سازگاری پوست با فرم جدید بینی می شود. در این حالت نیز به منظور از بین بردن بافت های زائد و اضافی و همچنین پیشگیری از تشکیل آن ها از داروی کورتون استفاده خواهد شد.

موفقیت عمل بینی گوشتی به چه عواملی بستگی دارد ؟

به دنبال گوشتی بودن بینی برخی از افراد ، نکات و موارد منفی وجود دارد ، اما بهتر است بدانید که این فرم از بینی بدترین نوع ان نمی باشد و نتیجه حاصل از آن به طور دائمی نا خوش آیند نیست. تنها موردی که این نوع بینی را از دیگر فرم ها جدا می کند میزان پیچیدگی جراحی بینی گوشتی می باشد.  بنابراین یک جراح رینوپلاستی ماهر و با تجربه در این زمینه با مهارتی که دارد عمل بینی های گوشتی را به بهترین نحو ممکن انجام می دهد و یک بینی زیبا و مناسب فرم صورت افراد را خلق می کند.

 

جراحی بینی گوشتی - دکتر علیرضا مومنی

عمل بینی ‌گوشتی نیمه فانتزی

یکی از انواع دیگر رینوپلاستی ، جراحی بینی گوشتی در اصفهان به شکل نیمه فانتزی است. این مدل را عموما افرادی انتخاب می کنند که از نتیجه بینی عمل شده خود درخواست زیبایی و طبیعی بودن را باهم دارند. نیمه فانتزی در واقع مدلی است که هم می توان آن را طبیعی به حساب آورد و هم ویژگی های ظریفی از مدل فانتزی را در آن مشاهده کرد.

ورم ناشی از جراحی بینی گوشتی

بروز برخی عوارض بعد از جراحی بینی گوشتی اجتناب ناپذیر می باشد که یکی از شایع ترین این عوارض، تورم است. به دنبال برش هایی که بر روی پوست و تغییراتی همچون صیقل دادن استخوان ها که در طی جراحی صورت می گیرد مقداری ورم در بینی بروز می کند که کاملاً موقتی بوده و بعد از گذشت چند روز از بین خواهد رفت. میزان این ورم به طور معمول در بینی های گوشتی بیشتر از بینی های استخوانی بوده و زمان بیشتری برای برطرف شدن آن ها نیاز است. البته نباید از تاثیر میزان ایرادات بینی و ویژگی های بدنی افراد در مقدار ورم بروز یافته ناشی از جراحی نیز غافل شد.

تزریق کورتون برای رفع ورم بینی

در برخی موارد روند رفع تورم بینی آنقدر کند طی می شود که بعد از گذشت زمان تقریباً زیادی هنوز مقدار قابل توجهی تورم در بینی بیمار باقی می ماند. در چنین شرایطی ممکن است بهترین جراح بینی اصفهان صلاح دیده و اقدام به تزریق کورتون به بینی و نواحی دارای تورم نماید؛ ماده کورتون تاثیر زیادی در هرچه سریع تر فروکش کردن تورم بینی دارد.

جراحی بینی گوشتی مردان و زنان چه تفاوتی دارد ؟

عمل کردن بینی گوشتی برای مردان و زنان در برخی جوانب ممکن است تفاوت داشته باشد، اما در بیشتر موارد، روش ‌ها و فرآیندهای مشابهی را دنبال می ‌کنند. به هر حال، تفاوت اصلی بین جراحی بینی مردان و زنان در توجه به طبیعی بودن و همچنین اهداف بیمار خواهد بود. بطور کلی، در جراحی بینی گوشتی در اصفهان برای مردان، ممکن است نیاز به شکل دهی و تناسب بین اجزای گوناگون بینی و صورت باشد. این می‌ تواند شامل تغییر در اندازه و شکل بینی، تغییر در عملکرد تنفسی، یا رفع مشکلات مرتبط با جراحی پیشین باشد. در مورد جراحی بینی زنان، به طور کلی توجه بیشتری به زیبایی و تقویت ظاهر بینی و صورت می ‌شود. هدف می ‌تواند شامل تغییر در اندازه و شکل بینی، ایجاد تناسب بین اجزای صورت و بینی باشد.

 

✨ جراحی بینی گوشتی همراه با انحراف شدید با دکتر علیرضا مومنی 

نکات مراقبتی موثر در کاهش تورم بینی

نکاتی که در ذیل به آن ها اشاره کرده ایم تاثیر بسزایی در هرچه سریع تر فروکش کردن تورم ناشی از جراحی بینی گوشتی دارند. این نکات مراقبتی را به دقت رعایت نموده و در انجام آن ها کوتاهی نکنید:

 • حتماً از چسب بینی استفاده کنید.
 • مصرف فست فودها و به طور کلی غذاهایی که حاوی مقدار زیادی ادویه و نمک هستند را در رژیم غذایی تان به حداقل برسانید.
 • طی 3 روز ابتدایی اقدام به قرار دادن کمپرس سرد یا ژل یخ بر روی نواحی دارای تورم کرده و بعد از گذشت 3 روز همین کار را با کمپرس گرم انجام دهید.
 • به هیچ عنوان در روزهای ابتدایی اقدام به مصرف غذاهای سفت نکنید؛ بینی در روزهای اول در موقعیت جدید خود به خوبی تثبیت نشده و جویدن زیاد ممکن است موجب تشدید تورم موجود در آن گردد.
 • به هیچ عنوان سرتان را به سمت پایین خم نکنید؛ فشار و گردش خون با این کار در ناحیه صورت و سر افزایش می یابد که این امر تاثیر بسزایی در شدت یافتن ورم بینی دارد.
 • بالاتر قرار گرفتن سر نسبت به سطح بدن منجر به ایجاد تسریع در روند فروکش کردن ورم می شود. لذا هنگام خوابیدن و دراز کشیدن زیر سرتان دو بالشت قرار داده و با این کار سر را از سطح بدن تان بالاتر قرار دهید.

دیگر راهکار ها برای کاهش تورم بینی گوشتی

چسب زدن بینی گوشتی

بعد از کشیدن بخیه ها و برداشتن گچ یا اتل جراح بر روی بینی چسب می چسباند این امر می تواند از بروز اسکار و تورم بینی تا حدود بسیار زیادی جلوگیری کند بنابراین به عنوان یک زیبا جو ، که این مساله برای او اهمیت بسیاری دارد و مایل است که نتایج نهایی از جراحی بینی گوشتی را خیلی زود مشاهده کند می بایست چسب زدن را به خوبی یاد بگیرید و در مواقعی که پزشک به شما اعلام می کند و در مدت زمان مورد نیاز بینی گوشتی این کار را خیلی دقیق و صحیح انجام دهید.

پرهیز از سفر هوایی

سفر با هواپیما می تواند موجب بروز تورم و افزایش خونریزی در بینی شود بهتر است تا چن روز بعد از جراحی در صورتی که سفر برای شما ضروری نمی باشد از آن صرف نظر کنید و زمان آن را حداقل یک هفته به تعویق بیاندازید.

تاثیر ضخامت پوست بر جراحی بینی گوشتی

در واقع، ضخامت پوست بر روی بینی ممکن است تأثیر مستقیمی بر جراحی بینی گوشتی در اصفهان داشته باشد. با این حال، برای تحلیل بهتر و دقیق ‌تر، بهتر است با جراح بینی ماهر و باتجربه مشورت کنید.

 

✨ رضایت زیبا جو از جراحی زیبایی بینی تحت نظر دکتر علیرضا مومنی در اصفهان 

عوارض احتمالی بعد از جراحی بینی گوشتی

مانند دیگر پروسه های زیبایی عمل بینی گوشتی نیز می تواند عوارضی را با خود به همراه داشته باشد آگاهی از این عوارض حتی اگر بسیار نادر اتفاق بیافتند برای زیباجویان بسیار مهم می باشد و پیش از جراحی باید در این خصوص حتما از پرشک سوال کنند.

 • کاهش حس بویایی
 • بی حسی در لب ها
 • آسیب شدید به تیغه بینی
 • متقارن نبودن یا خیلی کوچک بودن سوراخ های بینی
 • گرفتگی بینی معمولا این مشکل بعد از چند روز برطرف می شود
 • تورم شدید برای این امر در بینی های گوشتی باید صبور باشید و از کمپرس سرد می توانید بهره بگیرید.
 • خونریزی بعد از جراحی خونریزی از بینی امری کاملا طبیعی تلقی می شود و برای جلوگیری از آن می توانید سر خود را خم نکنید، از بروز ضربه به بینی جلوگیری کنید.
 • عفونت در صورتی که داروهای آنتی بیوتیک که توسط بهترین جراح بینی گوشتی اصفهان تجویز می شوند را سروقت استفاده نکنید ممکن است دچار عفونت شوید.
  حساسیت به مواد بیهوشی در صورتی که قبلا جراحی انجام داده اید و این مشکل برایتان به وجود امده است پیش از عمل پزشک را از این موضوع باخبر کنید.

این اتفاق ممکن است بعد از جراحی بینی گوشتی در اصفهان برای شما به وجود بیاید که خود به خود رفع می شود و جای نگرانی در این خصوص وجود ندارد.

آیا بینی های گوشتی بعد از عمل بینی ، بازگشت پذیرند ؟

در گذشته در طی عمل جراحی بینی ، استخوان و غضروف بینی تراش داده می شد و از آنجایی که غضروف بینی های گوشتی ، ضعیف بودند ؛ توان تحمل سنگینی پوست بینی را نداشته و با گذشت زمان و به تدریج مجددا به حالت اولیه خود باز می گشتند. اما در حال حاضر ، با استفاده از تکنیک های نوین و استاندارد در جراحی بینی گوشتی و تقویت استحکام بینی ، امکان بازگشت این نوع از بینی ها به حالت اولیه خود ، وجود نداشته و نتایج ناشی از عمل بینی گوشتی ، ماندگار خواهد بود.