در طی فرایند طبیعی افزایش سن ، شاهد کاهش کلاژن و الاستین پوست و همچنین کاهش حجم چربی صورت خواهیم بود که منجر به بروز چروک های پوستی می گردد ؛ تزریق چربی صورت ، یکی از بهترین روش های جوانسازی بوده که با خاصیت پرکنندگی علاوه بر رفع چروک های ایجاد شده ، افزایش حجم نواحی مورد نظر را نیز به همراه دارد.  تزریق چربی را می توانید نزد بهترین پزشک جوانسازی دکتر علیرضا مومنی در اصفهان انجام دهید.

 

تزریق چربی صورت

چگونگی انجام تزریق چربی

تزريق چربي نسبت به سایر پرکننده های تزریقی ، روشی گسترده تر می باشد ؛ چرا که ، در ابتدا تکنیک لیپوساکشن یا روش های مشابه به آن ، جهت استخراج چربی انجام شده و پس از آن چربی ، بعد از آماده سازی به ناحیه مورد نظر تزریق می گردد.

در واقع ؛ تزریق چربی در طی سه مرحله ، انجام می گیرد :

  1. مرحله اول : در ابتدا ، چربی مورد نیاز جهت تزریق از نواحی ؛ مانند شکم ، باسن و غیره تحت تکنیک لیپوساکشن یا سایر تکنیک های مشابه به آن ، استخراج می شود.
  2. مرحله دوم : سپس ؛ از طریق دستگاهی به نام سانتریفیوژ ، به رفع ناخالصی های چربی استخراج شده ، پرداخته می شود.
  3. مرحله سوم : و در نهایت ؛ چربی خالص ، تحت بی حسی موضعی به ناحیه مورد نظر تزریق می گردد.

عوارض تزریق چربی صورت چیست ؟

از مهم ترین و پرتکرارترین سوالات افراد در رابطه با تزریق چربی ، باید به پرسش ذیل اشاره کنیم :

آیا تزریق چربی عوارض جانبی دارد ؟

در پاسخ به این پرسش ؛ باید ذکر کرد که تزریق چربی ، یکی از ایمن ترین روش های جوانسازی پوست است ؛ چرا که ، چربی تزریقی از بدن خود بیمار تهیه می گردد ؛ بنابراین ، دیگر احتمال بروز حساسیت نسبت به آن وجود ندارد. البته شایان ذکر است که تزریق چربی ، باید توسط پزشک ماهر و باتجربه در اصفهان دکتر مومنی به شکل اصولی و تخصصی انجام گیرد ؛ در غیر این صورت ، احتمال بروز خطراتی ؛ از جمله عدم دریافت نتایج مطلوب ، عفونت ، درد شدید و از این قبیل موارد وجود خواهد داشت.

 

 

تزریق چربی به صورت چگونه عمل می کند؟

روند تزریق در تزریق چربی صورت بسیار شبیه به تزریق فیلرهای پوستی سنتی می باشد، ولی برداشت چربی از ران ها، باسن یا شکم اندکی تهاجمی می باشد و باید در اتاق عمل انجام شود. از آنجایی که گاهی منبع خون برای برخی چربی های تزریق شده در ناحیه جدید تامین نمی شود،  برخی از چربی های تزریق شده زنده نمی مانند. اگر چربی تزریق شده بتواند به شکل موفقیت آمیزی به منبع خون دسترسی پیدا کند، چربی تزریق شده دائمی بوده و به رشد خود ادامه خواهد داد. در غیر اینصورت، آن چربی از بین می رود  و تاثیرات برجسته شدن ناحیه درمان، به مرور زمان از بین خواهد رفت. معمولاً بین 20 تا 80 درصد تزریق های چربی به شکلی موفقیت آمیز به منبع خون دسترسی پیدا می کنند. از آنجایی که بخشی از چربی از بین می رود، تکرار مجدد روند، در تاریخ مقرر شده از سوی پزشک، تا زمانی که چربی تزریق شده بتواند با موفقیت به منبع خون دسترسی پیدا کند الزامی خواهد بود.

 

تزریق چربی صورت

آماده شدن برای تزریق چربی صورت

در طول جلسه مشاوره، پزشک شما گزینه های تان را با تعیین محل های برداشت و تزریق بالقوه ارزیابی می نماید. در این مرحله به شما توصیه می شود تا زمانی را صرف نگاه کردن به عکس های نمونه کارهای قبلی پزشک کنید. مثل هر روند جراحی دیگری، مهارت و قضاوت زیباشناسی پزشک، یکی از مهم ترین فاکتورهای موفقیت محسوب می شود. درباره خطرات انتقال چربی به صورت با پزشک خود گفتگو کنید. قبل از برداشت چربی به شما توصیه می شود تا از مصرف برخی داروها و مکمل ها از قبیل روغن ماهی، ویتامین E، و آسپرین که بر روی لخته شدن خون تاثیر می گذارد، اجتناب کنید. همچنین هیدراته ماندن با مصرف مقدار زیاد آب قبل و بعد از روند، از اهمیت بالایی برخوردار است. به خاطر داشته باشید که کیفیت نتیجه تا حدی به آمادگی شخصی شما و توانایی تان برای دنبال کردن توصیه های بهترین پزشک در اصفهان دکتر علیرضا مومنی قبل از روند بستگی دارد.

ریکاوری تزریق چربی

به خاطر داشته باشید که در دوره پس از جراحی ، در دو ناحیه مختلف احساس درد می کنید: در ناحیه استخراج چربی و در نقاط تزریق چربی صورت.

تورم در بدترین حالت خود در طول سه تا چهار روز اول نمایان می شود. گاهی در هر دو ناحیه در ده روز اول بعد از درمان، کبودی نیز تجربه می شود. در طول یک دوره سه تا شش هفته ای، کبودی باید به طور کامل فروکش کند.

مزایای تزریق چربی

  • خطرات کمتر مرتبط با تورم و درد
  • طبیعی تر بودن در مقایسه با محصولات زیبایی دیگر
  • توانایی برای درمان مشکلات مرتبط با پیری صورت
  • تاثیرات دراز مدت تر نسبت به مواد قابل تزریق دیگر
  • امکان استفاده در اسکارها، فرورفتگی های پوست و دیگر نقص های صورت

تزریق چربی به صورت چقدر ماندگاری دارد ؟

مدت زمان ماندگاری تزریق چربی صورت ، از مهم ترین مواردی است که در ذیل به بررسی آن پرداخته ایم :

ماندگاری تزریق چربی در هر فرد ، با توجه به پارامترهای بسیار گوناگون متغیر می باشد ؛ به همین علت ، نمی توان مدت زمان مشخصی برای آن تعیین کرد ؛ اما لازم به ذکر است که نتایج به دست آمده از تزریق چربی ، ماندگاری بالایی دارند و در نهایت ؛ با گذشت زمان و به تدریج ، چربی تزریق شده جذب بدن می گردد.

هزینه تزريق چربي صورت چقدر است ؟

هزینه تزریق چربی صورت در هر فرد با توجه به پارامترهای بسیار متفاوت می باشد ؛ به همین علت ، به کسانی که تمایل به انجام تزریق چربی دارند ، توصیه می شود جهت اطلاع از هزینه آن ، به پزشک خوب و با تجربه دکتر مومنی در اصفهان مراجعه کرده و تحت معاینه قرار گیرند.