اولین نقاطی که بعد از کاهش وزن بیشتر از سایر نواحی دچار شلی و افتادگی شده و نسبت به بقیه قسمت ها لاغرتر می شوند، صورت و پشت دست ها می باشد. تزریق چربی روشی که دکتر علیرضا مومنی  بهترین دکتر جوانسازی در اصفهان در انجام آن از مهارت بسیار زیادی دارد برای رفع این مشکل به کار می رود.از دیگر عواملی که موجب کاهش میزان بافت چربی شده و بدین ترتیب بر ظاهر افراد تاثیر منفی می گذارد افزایش سن می باشد. البته برخی از افراد نیز هستند که صورت آن ها به طور مادرزادی لاغر است. پروسه بکارگیری چربی از جمله پرطرفدارترین روش های جوانسازی پوست و موثرترین روش هایی است که با بکارگیری آن و با کمترین تهاجم ممکن می توان حجم نواحی مختلف صورت مانند لب ها و گونه ها را افزایش داد و فرورفتگی های صورت را پر کرد.

 

تزریق چربی - دکتر علیرضا مومنی

 

مزایای روش تزریـق چربی چیست ؟

این روش دارای مزایای بی شماری بوده و در واقع همین مزیت ها هستند که آن را به روشی محبوب و پرطرفدار در میان افراد تبدیل کرده است. در ذیل به تعدادی از مهم ترین این مزایا اشاره کرده ایم:

 • تزریق چربی بافت پوست را بهبود می بخشد.
 • تن پوست را بهبود بخشیده و منجر به جوانسازی آن می شود.
 • در این روش نیازی به تطبیق بدن با یک ماده خارجی نمی باشد.
 • چربی استخراج شده را می توان به هر ناحیه از بدن تزریق نمود.
 • با به ارمغان آوردن ظاهری زیباتر برای افراد، منجر به افزایش اعتماد به نفس آن ها می گردد.
 • امکان بروز آلرژی در این روش وجود ندارد زیرا چربی مورد استفاده برای انجام آن از بدن خود فرد گرفته می شود.
 • برخلاف روش تزریق ژل و سایر ژل ها روشی مقرون به صرفه می باشد؛ استفاده از روش هایی که برای انجام آن ها از پرکننده های غیرطبیعی بهره گرفته می شود معمولاً با هزینه های زیادی همراه هستند.
 • نتیجه به دست آمده از این روش همیشگی نیست لذا فرد در صورت عدم رضایت از نتیجه می تواند آن را اصلاح نموده یا دیگر برای ترمیم و انجام مجدد تزريق چربي اقدام نکند.

این تکنیک وجوانسازی در کدام نواحی بدن کاربرد دارد ؟

صورت زیبا جویان: یکی از نواحی پر کاربرد جهت تزریق چربی صورت می باشد ، زیرا افراد با توجه به بروز عوامل متعدد ، با چین و چروک های ریز و درشت در قسمت های مختلف صورت خود رو به رو خواهند شد ، که با بکارگیری از این پروسه می توان علاوه بر رفع آن ها ، فرو رفتگی ها صورت ناشی از جای جوش ، محل آکنه و موارد دیگر را نیز به خوبی درمان کرد.

نکته: چربی علاوه بر جوان سازی می تواند در  زیبایی ظاهر افراد ، جهت افزایش حجم لب ها و کانتور خط فک ، رفع عقب افتادگی فک و موارد دیگر نیز تاثیر بگذارد.

افزایش حجم سینه: طرفداران اصلی این تکنیک برای تزریق چربی به سینه ، ان دسته از بانوانی می باشند که نمی خواهند تحت عمل جراحی و بکارگیری از پروتز ها قرار گیرند. این روش بسیار ایمن تر و دارای تهاجم کمتری بوده که نتیجه ای بسیار خوشایندی را با خود به همراه دارد. همچنین در صورتی که افراد بعد از جراحی افزایش سینه دچار مشکلاتی در ظاهر و بافت پستان های خود شده باشند ، چربی می تواند این عوارض را ترمیم و درمان کند.

افزایش حجم باسن: با استفاده از این تکنیک ، می توان به باسنی پر و با انحنای بیشتری نیز دست یافت. این تکنیک زیبایی بدون نیاز به عمل جراحی و استفاده از ایمپلنت ها و طی یک پروسه غیر تهاجمی انجام می شود.

برجستگی گونه: با تزریق چربی در گونه ، سبب ایجاد یک کانتور و برجستگی زیبا در چهره افراد می شود و با افزایش حجم آن از شل شدگی و افتادگی پوست گونه جلوگیری خواهد شد.

چروک میان خط اخم: می توان برای از بین برد اثرات پیری و چین و چروک های صورت نیز از تکنیک تزریق چربی که توسط بهترین پزشک اصفهان انجام می شود به کارگیرید. عواملی همچون افزایش سن ، اخم کردن مداوم در بروز خط اخم موثر می باشند. بنابراین تزریق با استفاده از این روش تمامی خطوط ریز و درشت را در پیشانی از بین می برد.

زاویه سازی فک: ایجاد یک زاویه مناسب و زیبا در فک در تمامی افراد از جمله آقایان و خانم ها بسیار پر طرفدار می باشد. چربی و تزریق ان از جمله این تکنیک ها بوده که استخوان فک به سمت گوش ها ادامه پیدا کرده و سبب کشیده تر شدن چانه نیز می شود.

عوامل موثر در رضایت بخش بودن نتیجه این پروسه جوانسازی

نکات ذیل بیشترین تاثیر را در مطلوب بودن نتایج به دست آمده از این روش جوانسازی پوست دارند:

 • میزان چربی تزریق شده
 • میزان عروق و تحرک ناحیه گیرنده چربی
 • برگزیدن محلی مناسب برای خارج کردن چربی
 • میزان تماس بافت چربی با هوا، خون و لیدوکایین
 • تکنیک مورد استفاده برای استخراج یا تزریق چربی

🌟 تزریق چربی ، بلفاروپلاستی و جراحی بینی به صورت همزمان با دکتر مومنی

 

انجام چه کارهایی بعد از تزریق چربی ضرورت دارد ؟

با اینکه دکتر علیرضا مومنی تمام نکات و مراقبت هایی که فرد باید بعد از انجام این روش جوانسازی پوست رعایت نماید را به او گوشزد می کند ما نیز در ادامه به تعدادی از این مراقبت ها که بسیار حائز اهمیت نیز می باشند اشاره کرده ایم:

 • فرد بلافاصله بعد از تزریق چربی قادر به ازسرگیری فعالیت های روزمره خود می باشد، اما بهتر است برای 2 روز استراحت نماید.
 • به طور معمول به فرد توصیه می شود که با یکی از آشنایان خود برای انجام این روش به کلینیک مراجعه نمایند تا ایشان بعد از اتمام کار بیمار را به منزل برساند. هرچند که خود فرد قادر به انجام این کار می باشد ولی این مورد برای احتیاط بیشتر است.
 • لازم است تا فرد با استفاده از باند یا گن مخصوص، ناحیه ای که چربی از آن برداشته شده است را به طور کامل بسته و بپوشاند؛ با تخلیه چربی میان عضلات و پوست فضای خالی ایجاد گشته و چنانچه از گن استفاده نکنید ممکن است فشرده سازی انجام نگرفته و پوست در این نواحی دچار افتادگی شود.

سایر مراقبت های بعد از تزريق چربی عبارتنداز :

 1. از فشار دادن یا مالش صورت توسط بالش به هنگام خواب پرهیز کنید.
 2. بعد از گذشت این مدت می توانید به راحتی به فعالیت های روزمره تان بازگردید.
 3.  به منظور کاهش هرچه سریع تر کبودی و تورم، به مدت 3 روز بر روی آن کمپرس سرد قرار دهید.
 4. با نوشیدن آب به میزان زیاد سعی کنید بدن خود را هیدراته نگه دارید و از خشکی بدن جلوگیری کنید.
 5. وزن خود را ثابت نگه دارید ، کاهش وزن باعث می شود میزان چربی تزریق شده در صورتتان کاهش پیدا کند.
 6. استفاده از مواد آرایشی را به 24 ساعت بعد از تزریق موکول کنید زیرا در این مدت زمان احتمال بروز عفونت وجود دارد.
 7. بعد از تزریق چربی امکان استحمام وجود دارد اما از مالش و اعمال فشار بر روی نقطه مورد تزریق قرار گرفته بپرهیزید.
 8. سعی کنید چربی های مفید را در برنامه غذایی تان بگنجانید. آووکادو ، روغن نارگیل و سالمون گزینه های بسیار مناسبی می باشند.
 9. کبودی در حد نرمال طبیعی می باشد و جای نگرانی نیست اما در صورتی که این میزان افزایش پیدا کرد باید به پزشک مراجعه کنید.
 10. اگر سابقه تبخال دارید بهتر است از تزریق استفاده نکنید زیرا چربی ممکن است باعث بروز عوارض پوستی بر روی صورتتان شود.
 11. چنانچه چربی به ناحیه صورت انجام شده باشد لازم است تا افراد در هنگام خواب بسیار مراقب بوده و بر روی صورت نخوابند؛ همچنین بهتر است با گذاشتن دو بالشت زیر سر، آن را بالاتر سایر نقاط بدن قرار داد.
 12. پس از حدود 2 روز از تزریق شما اجازه استحمام کردن را خواهید داشت البته با رعایت این نکته که نباید هیچ فشاری به ناحیه مورد نظر در هنگام شست و شو وارد نشود.
 13. از انجام هرگونه فعالیت سنگین مانند حجم اجسام و انجام فعالیت های فیزیکی و ورزش های نیازمند تحرک بالا به مدت 7 روز خودداری کنید.
 14. پس از استفاده از این تکنیک از رژیم غذایی کم کربوهیدرات و کم پروتئین استفاده کنید. سعی کنید در برنامه غذایی تان مصرف فیبر را به میزان زیادی بگنجانید.
 15. به مدت حداقل 7 روز اقدام به ماساژ دادن ناحیه هدف نکنید؛ با این کار امکان جابجایی چربی های تزریق شده به سایر نواحی وجود خواهد داشت.
 16. از قرار گرفتن طولانی مدت تحت نور مستقیم خورشید در هفته های ابتدایی بعد از تزریق چربی اجتناب نموده و این کار را برای حداقل 14 روز رعایت کنید؛ این نکته همچنین در رابطه با مکان های عمومی همچون سولاریوم نیز صدق می نماید.
 17. مراجعه به استخر، سونا و جکوزی را بهتر است به مدت 2 هفته به تعویق بیاندازید مراجعه به این اماکن ممکن است مشکلاتی را در پروسه ریکاوری ایجاد کنند.
 18. ممکن است نسبت به تزریق واکنش آلرژیک داشته باشید این واکنش به شکل توده های کوچک برروی پوست نمایان خواهند شد برای درمان این مشکل خوددرمانی نکنید و سریعا به پزشک خوب در اصفهان مراجعه کنید.

🌟 جراحی زیبایی بینی و تزریق چربی با دکتر علیرضا مومنی در اصفهان

نتیجه این پروسه جوان سازی چه زمانی مشخص می شود ؟

باید بدانید که این روش ، بسیار ماندگار می باشد و در طول زمان و به مرور اثرات آن از بین خواهد رفت. اما به طور کلی تزریق چربی 2 الی 4 سال باقی خواهند ، که در هر فردی متفاوت خواهد بود.

تعداد جلسات لازم جهت تزریق چربی

در صورت نیاز به تزریق جزئی یک جلسه درمانی برای زیبا جویان کافی خواهد بود. البته در صورتی که تزریق در بافت های سینه و باسن مورد استفاده قرار گیرد ، تعداد جلسات بسته به نیاز و نظر پزشک افزایش خواهد یافت.

هزینه این تکنیک جوانسازی چقدر می باشد ؟

قبل از معاینه بیمار نمی توان هزینه دقیقی را به او اعلام کرد. در صورت تمایل می توانید به مطب دکتر علیرضا مومنی مراجعه نمایید؛ هزینه تزریق چربی با توجه به نوع نیاز بیمار، وسعت ناحیه مورد نظر و شدت مشکل متفاوت می باشد.