از جمله روش های محبوب و بسیار موثر در جوانسازی پوست می توان به تزریق چربی اشاره نمود که با کمترین تهاجم، دوره نقاهت کوتاه، بدون نیاز به بیهوشی عمومی و با کمترین هزینه مشکلاتی همچون کاهش حجم صورت را برطرف نموده و موجب زیبایی هرچه بیشتر افراد می شود. فاکتورهای بسیاری در رضایت بخش بودن نتایج به دست آمده از این روش جوانسازی موثر هستند ، که از این میان می توان به انتخاب یک پزشک حاذق و مجرب و همچنین رعایت دقیق مراقبت های بعد از تزریق چربی که در ذیل به تفصیل در رابطه با آن ها توضیح داده شده است اشاره نمود. بنابراین توصیه می شود تا مقاله تهیه شده توسط دکتر علیرضا مومنی را بادقت بالایی مطالعه کنید.

 

مراقبت های بعد از تزریق چربی

 

پس از تزریق چربی چه انتظاراتی باید داشت؟

بروز مقداری احساس درد و ناراحتی در مناطقی که پزشک خوب در اصفهان ،  اقدام به برداشت چربی از آن ها کرده است کاملاً طبیعی می باشد؛ میزان این درد بسیار اندک بوده و از تحمل فرد خارج نیست. با این حال ممکن است پزشک مسکن هایی را برای تان تجویز نماید که با مصرف آن ها می توانید درد ناشی از تزریق را تا حد بسیار زیادی کاهش دهید و همچنین باید در رعایت مراقبت های بعد از تزریق چربی حساس باشید و آن ها را مرتبا انجام دهید. به طور معمول بعد از گذشت 48 ساعت از تزریق چربی از شدت این درد و ناراحتی کم شده و بعد از چند روز به طور کامل برطرف می گردد. بروز کمی ترشح حدود 2 تا 3 روز بعد از تزریق نیز طبیعی بوده و جای هیچگونه نگرانی نیست. کبودی و تورم نیز از عوارض شایع بعد از تزریق چربی هستند که به مرور زمان برطرف خواهند شد.

بعد از تزریق چربی حتما از لباس های مناسب استفاده کنید

در این مواقع و با توجه به مراقبت های بعد از تزریق چربی ، لازم است تا افراد از پوشیدن هر گونه لباسی که می تواند فشاری شدید به ناحیه تزریق شده وارد کند بپرهیزید. سعی کنید لباس هایی آزاد و یا دکمه دار در این مواقع استفاده کنید ، زیرا فشار وارد شده می تواند چربی را به ناحیه نا مناسب دیگری حرکت دهد ، که علاوه بر روز عوارض سبب عدم قرینگی و نارضایتی زیبا جو خواهد شد.

بعد از تزریق چربی وزن خود را ثابت نگه دارید

شاید برای شما هم جالب باشد که آیا تغییر وزن می تواند در این پروسه جوانسازی تاثیر بگذارد و یا نه ؟ ما به شما می گوییم یکی از اقدامات در مراقبت های بعد از تزریق چربی ثابت نگه داشتن وزن بوده ، زیرا آغاز یک روتین غذایی جدید و یا گرفتن رژیم لاغری می تواند بر روی این پروسه تاثیر منفی نیز بگذارد.

آیا ورزش تاثیر منفی در تزریق چربی خواهد داشت؟

بهترین پزشک در اصفهان ، حتما توصیه می کند تا در دوره نقاهت و یا یک هفته اول به منظور رعایت مراقبت های بعد از تزریق چربی از انجام ورزش های شدید و پر تنش خودداری کنید. انجام هر گونه فعالیت پر تنش به علت جا به جایی چربی و تاثیرات منفی دیگر در این بازه زمانی ممنوع می باشد.

💭 جراحی بینی و تزریق همزمان چربی ، انجام شده توسط دکتر علیرضا مومنی.

 

نکات و مراقبت های بعد از تزریق چربی

  • از مصرف دخانیات و نوشیدنی های الکلی به مدت 2 هفته اجتناب نمایید.
  • محلی که از آن چربی برداشته شده است با استفاده از گن یا بانداژ ببندید.
  • ناحیه ای که به آن تزریق صورت گرفته را نمالید، ماساژ نداده و به طور کلی تحت فشار قرار ندهید.
  • موضعی که از آن چرب استخراج شده است را شستشو داده، آن را خشک کرده و تمیز نگه دارید.
  • به منظور کاهش هرچه سریع تر تورم بر روی مناطقی که دارای این عارضه هستند کمپرس سرد قرار دهید.
  • از انجام فعالیت های پرفشار همچون وزنه برداری و تمرینات کششی حداقل به مدت 3 هفته خودداری کنید.
  • به هیچ عنوان به مدت 14 روز بعد از تزریق چربی اقدام به مصرف داروهای ضدالتهابی غیر استروئیدی نکنید.
  • اگر چربی به صورت تزریق شده است حتماً هنگام خواب زیر سر دو بالشت گذاشته و بدین ترتیب آن را از سطح بدن تان بالاتر قرار دهید.
  • از مصرف خودسرانه دارو که ممکن است با مشکلات جدی برای تان همراه باشد خودداری نموده و فقط از داروهای تجویز شده توسط پزشک خوب در اصفهان ، استفاده نمایید.

آیا می توان بعد از تزریق چربی از محصولات آرایشی استفاده کرد؟

استفاده از هرگونه محصولات آرایشی به هنگام رعایت مراقبت های بعد از تزریق چربی یکی از موارد مهم بوده که زیبا جویان باید به آن توجه داشته باشند. این محصولات می توانند سبب بروز عفونت و آلوده شدن محل تزریق شوند ، به همین منظور توصیه می شود تا بهبودی کامل از مصرف آن ها خودداری کنید.

ضرورت رعایت اقدامات مراقبتی بعد از این پروسه چیست؟

بهتر است بدانید که انجام مراقبت های بعد از تزریق چربی با دقت و توجه بالا می تواند دوره نقاهت زیبا جو را به مقدار چشمگیری کاهش دهد ، و سبب رسیدن فرد به یک نتیجه مطلوب و رضایت بخش نیز شود. همچنین می تواند از بروز هرگونه عوارض ناشی از تزریق چربی جلوگیری کند.

عوارض ناشی از عدم رعایت مراقبت های توصیه شده چیست؟

در صورت نداشتن دقت و توجه کافی جهت رعایت مراقبت های بعد از تزریق چربی ، زیبا جویان با برخی عوارض رو به رو خواهد شد ، این عوارض می تواند به صورت شدید و یا معمول باشند و حتی می توانند به مرور شدت یابند. برای مثال عوارضی همچون التهاب ، تورم و کبودی شایع بوده که مرور و با رعایت اقدامات مراقبتی بهبود می یابند ، اما در صورت عدم بهبودی می توانند تشدید شوند. همچنین بهتر است بداند که عدم مصرف دارو های توصیه شده سبب عفونت و آبسه خواهد شد که مصرف به موقع آن ها از این موارد پیشگیری خواهد کرد.