درباره گونه گذاری با چربی

گونه گذاری با تزریق چربی : یک صورت زیبا و ایده آل دارای فاکتورهای متعددی است که از این میان می توان به برجسته بودن گونه ها اشاره کرد. همزمان با بالا رفتن سن از میزان الاستین و کلاژن پوست کم شده، خاصیت الاستیته و میزان بافت های چربی زیرپوستی کاهش یافته و این امر منجر به تحلیل رفتن گونه ها و در نتیجه نازیبایی صورت می شود.

گونه گذاری با تزریق چربی یکی از بهترین روش های موجود برای برجسته کردن گونه ها و جبران حجم از دست رفته آن ها می باشد که به دلیل مزایای بی شمارش به یکی از پرطرفدارترین روش های موجود در میان مردم تبدیل شده است.

 

گونه گذاری با چربی

 

مزایای گونه گذاری با چربی است؟

گونه گذاری با روش های دیگری همچون جراحی، کارگذاری پروتز و تزریق ژل هم انجام می شود که با توجه به مزایای بیشمار تزریق چربی ، توصیه دکتر علیرضا مومنی گونه گذاری با این روش می باشد. از جمله مزایای روش شکل دهی گونه با تزریق چربی عبارتنداز :

  • در این روش برای شکل دهی گونه از چربی بدن خود فرد استفاده می شود. از همین رو هزینه ماده اضافی همچون ژل را در بر نداشته و به دلیل اینکه چربی از بدن خود فرد تهیه می شود هیچگونه حساسیتی در فرد بروز نخواهد کرد.
  • در این روش برخلاف روش جراحی و پروتز گذاری هیچ برشی ایجاد نمی شود لذا ایمن تر بوده و تهاجمی نمی باشد.
  • دوران بهبودی آن بسیار کوتاه بوده و فرد بلافاصله بعد از اتمام تزریق چربی می تواند انجام فعالیت های شخصی خود را از سر بگیرد و غیره.

تزریق چربی به گونه چگونه انجام می شود؟

برای انجام این روش جوانسازی پوست ، بیمار ابتدا توسط پزشک تحت بررسی و معاینه دقیق قرار می گیرد و بعد از اینکه مشخص شد کاندیدای مناسبی برای تزریق چربی است مواردی همچون میزان چربی مورد نیاز، اندام های قابل استخراج و غیره برای او مشخص می شود.

سپس پزشک اقدام به بی حس کردن موضعی که قرار است از آن چربی برداشته شود نموده و چربی مورد نیاز را با استفاده از دستگاهی به نام کانولا از آن خارج می نماید. چربی خارج شده معمولاً خالص نیست، از همین رو پزشک آن را از طریق شستشو با سرم یا استفاده از دستگاه سانتریفیوژ خالص کرده و به گونه ها که از قبل بی حس شده اند تزریق می نماید.

در نهایت توضیحات لازم در خصوص نکات مراقبتی بعد از شکل دهی گونه با تزریق چربی به شما ارائه می شود که برای دستیابی به نتایج هرچه بهتر باید به دقت آن ها را رعایت کرده و انجام دهید.